Hakkari Valisi Toprak’ın eşi Dr. Toprak’tan okuma yazma kurslarına ziyaret

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde "Okuma yazma bilmeyen kalmasın" sloganıyla ülke genelinde başlatılan "Okuma Yazma Seferberliği" kapsamında Hakkâri’de 5 bin 850 kişinin okuma yazma öğrendiği belirtildi..

Hakkari Valisi Toprak’ın eşi Dr. Toprak’tan okuma yazma kurslarına ziyaret

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde "Okuma yazma bilmeyen kalmasın" sloganıyla ülke genelinde başlatılan "Okuma Yazma Seferberliği" kapsamında Hakkâri’de 5 bin 850 kişinin okuma yazma öğrendiği belirtildi.
Hakkâri Valisi Cüneyit Orhan Toprak’ın eşi Dr. Funda Toprak, "Okuma Yazma Seferberliği" kapsamında okullarda açılan okuma yazma kurslarını ziyaret ederek, burada eğitim gören vatandaşlarla bir araya geldi. Gazi İlkokulu ve Ortaokulu ile Vali Derviş Yalım İlokulu ve Ortaokulu’nu ziyaret eden Dr. Funda Toprak, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ali Korkmaz, Şube Müdürü Erol Hanligil, okul yöneticileri ve öğretmenler tarafından karşılandı. Ziyaret ettiği kurslarda okuma yazma öğrenen vatandaşlarla bir süre sohbet ederek okumanın önemine değinen Dr. Toprak, kısa zamanda okuma yazma öğrenerek büyük aşama kaydeden vatandaşları tebrik etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Eerdoğan’ın himayelerinde başlatılan "Okuma Yazma Seferberliği"nin Hakkâri’de titizlikle yürütüldüğünü ifade eden Dr. Toprak, "Yapılan alan çalışmasında ilimiz genelinde okuma yazma bilmeyen 5 bin 850 kişi tespit edilerek kurslara kayıtları yapılmıştır. Alan çalışması halen devam etmektedir. Amacımız okuma yazma bilmeyen tek bir ferdin bile kalmamasıdır" dedi.
Okullardaki özel eğitim sınıflarını da ziyaret eden Dr. Toprak, daha sonra öğretmenlerle bir araya geldi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akaryakıta Büyük İndirim Gelecek
Akaryakıta Büyük İndirim Gelecek
Fenerbahçe ve Galatasarayın Rakipleri Belli Oldu
Fenerbahçe ve Galatasarayın Rakipleri Belli Oldu