Tuğba öğretmen anısına kütüphane açıldı

Adana’nın Kozan ilçesinde, geçen yıl ağustos ayında kansere yakalanarak 34 yaşında hayatını kaybeden rehber öğretmeni Tuğba Gökkaya anısına ailesi tarafından Şehit Ziya Özkozanoğlu Ortaokulu’na yaptırılan kütüphanenin açılışı törenle gerçekleşti..

Tuğba öğretmen anısına kütüphane açıldı

Adana’nın Kozan ilçesinde, geçen yıl ağustos ayında kansere yakalanarak 34 yaşında hayatını kaybeden rehber öğretmeni Tuğba Gökkaya anısına ailesi tarafından Şehit Ziya Özkozanoğlu Ortaokulu’na yaptırılan kütüphanenin açılışı törenle gerçekleşti.
Merhum öğretmen Tuğba Gökkaya anısına şiirler ve duaların okunmasının ardından kütüphanenin açılışı, Kaymakam Şafak Gürçam, İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Sönmez, Okul Müdürü Fatih Kabak, Tuğba Gökkaya’nın annesi Fatma, babası Bahri ve kız kardeşi Tuna Gökkaya ile çok sayıda davetlinin katılımıyla yapıldı.
Öğretmen Tuğba Gökkaya’nın babası Bahri Gökaya, "Kızımın ismini yaşatmak için böyle bir yer yaptırdığım için çok mutlu oldum. Kızım 11 yıllık öğretmendi. Buradan gençlerimize tavsiyem okuyarak iyi bir yere gelmeleridir. Kızım öyle isterdi. Yaşasa Türkiye çapında zincirleme bir okul yapmak istiyordu bütün herkese yardım edip okumamış kimse kalmasın istiyordu" dedi.
Tuğba Gökkaya’nın kız kardeşi Tuna Gökkaya ise ablasının öğrencilerine çok önem verdiğini ifade ederek, "Herkesin bir yerlere gelmesini isterdi. insanlara gerek özel gerekse meslek hayatında olsun herkese dokunmak istedi. Öyle de oldu. O kadar çok teşekkür mektupları aldık ki. Maalesef talihsiz bir olay oldu" diye konuştu.
Şehit Ziya Özkozanoğlu Ortaokulu Müdürü Fatih Kabak, kütüphanade 2 bin civarında kitap bulunduğunu belirterek, "Biz bu kütüphaneyi aynı zamanda zeka oyunları dersinde de bu oyunların oynanabileceği konseptte yaptık. Çocuklarımız hem oyun oynayabilecek hem de derslerini yapabilecekler" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akaryakıta Büyük İndirim Gelecek
Akaryakıta Büyük İndirim Gelecek
Fenerbahçe ve Galatasarayın Rakipleri Belli Oldu
Fenerbahçe ve Galatasarayın Rakipleri Belli Oldu