Temel Destek İhtiyaç Kredisi Alamayanlara Müjde! 3 Bin TL Krediye Başvurular Başladı!

Devlet tarafından verilen temel destek ihtiyaç kredisi alamayanlara güzel haber geldi. Bu kapsam içerisinde kredi alamayan vatandaşlar için 3 bin TL ödeme yapılıyor. İhtiyaç kredisi alamayan vatandaşlar bu alana başvuru yapabiliyorlar.

Temel Destek İhtiyaç Kredisi Alamayanlara Müjde! 3 Bin TL Krediye Başvurular Başladı!

Devlet tarafından verilen temel destek ihtiyaç kredisi alamayanlara güzel haber geldi. Bu kapsam içerisinde kredi alamayan vatandaşlar için 3 bin TL ödeme yapılıyor. İhtiyaç kredisi alamayan vatandaşlar bu alana başvuru yapabiliyorlar.

Devlet tarafından verilen krediyi alamayan vatandaşlardan oldukça fazla talep geldi. Bu taleplere bağlı kalarak da kişilere yeniden kredi imkanı tanındı. Vatandaşlar yeniden kredi alma imkanına sahip olmak istediklerini ifade ettiler.

Kredi Başvuruları Sürüyor

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç devlet tarafından vatandaşlara verilen temel destek ihtiyaç kredisi için ayrıntılı açıklamada bulunmuştur. Şeref Malkoç’un ifade ettiğine göre vatandaşlar bir konu üzerinde yoğunlukla talepte bulunmuştur. Bu sene içerisinde kredi talepleri artmış ve vatandaşlar bankalardan daha fazla kredi talep etmeye başlamıştır. Pandemi süreci öncesindeki kredi başvuru oranına göre bu oran %79,74 olarak artış göstermiştir.

Temel İhtiyaç Kredisi

Pandemi senesi içerisinde devletin verdiği kredilere başvurular oldukça fazla olmuştur. Vatandaşlardan 100 bine yakını şikayet oluşturmuş ve olumsuzlarını ifade etmişlerdir. Bankalar, vatandaşlara 3 bin TL ile 10 bin TL arasında kredi vermiş ve düşük faiz oranları bunmuştur. Bankaların verdiği krediye başvuran vatandaşlar 5 bin TL altına aylık kazancı olan vatandaşlar olmuştur. Bu kredilere başvuruda bulunan çoğu vatandaş ödemesini almış ve pandemi sürecinde düşük faiz oranı ile kredi çekebilmiştir.

3 Bin TL Kredi Veriliyor!

Türkiye üzerinde yaşayan binlerce vatandaş düşük faizli kredi imkanlarına başvurmuştur. Başvuruda bulunan çoğu kişiler 3 bin TL kredi verilmiştir. Böylelikle vatandaşlar da beklentilerini karşılayamadıklarını ifade etmiş ve daha yüksek tutarlı kredilere başvurmak istemişlerdir.

Bankalara yapılan kredi başvurularının artık yarısından fazlası onay alabiliyor. Bunun nedeni ise pandemi sürecinde vatandaşların kredi başvurusunda fazla bulunması olarak gösteriliyor. Devlet tarafından verilen 3 bin TL ile 10 bin TL arasındaki kredilere başvurmak isteyen vatandaşların bankalara başvuru yapması gerekiyor. Bu krediler için direkt olarak bankaya gidebilen vatandaşlar, isterlerse internet bankacılığı üzerinden de başvuru sağlayabiliyorlar. Krediler onaylanırsa vatandaşların hesaplarına tanımlanıyor.

Kaynak : Nutuk.com.tr

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş Başkanı Çebi, Jean Onana İddialarına Cevap Verdi!
Beşiktaş Başkanı Çebi, Jean Onana İddialarına Cevap Verdi!
Beşiktaş'ta Jean Onana Krizi Derinleşiyor: Ayrılık İhtimali Artıyor!
Beşiktaş'ta Jean Onana Krizi Derinleşiyor: Ayrılık İhtimali Artıyor!