13-14 Şubat'ta şehirlerarası seyahatlerde izin belgesi istenmeyecek

İç işleri bakanlığından eğitim personellerini çok yakından ilgilendiren açıklama geldi. Eğitim personeline seyahat muafiyeti genelgesi yayına alındı. 15 Şubat tarihinde bahar dönemi eğitim öğretim ikinci yarı yılına start verilecek.

13-14 Şubat'ta şehirlerarası seyahatlerde izin belgesi istenmeyecek

İç işleri bakanlığından eğitim personellerini çok yakından ilgilendiren açıklama geldi. Eğitim personeline seyahat muafiyeti genelgesi yayına alındı. 15 Şubat tarihinde bahar dönemi eğitim öğretim ikinci yarı yılına start verilecek.

13 ve 14 Şubat tarihlerinde her ne kadar sokağa çıkma yasağı olsa bile öğretmenlerin kendi özel araçları ile şehir değiştirmeleri sırasında izin belgesi istenmeyecek.

İç işleri bakanlığı gün içerisinde81 ile Eğitim personeline seyahat muafiyeti konulu genelgeyi göndererek bilgilendirmelerde bulundu.

Genelge kapsamında 15 Şubat tarihinde bahar dönemi ikinci eğitim öğretim sürecine start verilmesinden dolayı kademeli olarak yüz yüze eğitim süreçleri ilk sırada öğretmenler yer almak üzere eğitim ve öğretim alanında yer alan tüm personelleri ilgilendiren karar geldi. 13 ve 14 Şubat tarihlerine denk gelen hafta sonu yasağında başta öğretmenler olmak üzere tüm eğitim ve öğretim alanında yer alan personeller kendi şahsi araçları ile izin belgesi olmadan yolculuk yapabilecekler. Ara tatilin son bulmasının ardından şehirler arası yolculuklarda bu hafta sonu artış olması ihtimallerinden dolayı kendi özel araçları ile seyahat etmek isteyen eğitim alanı personelleri için muafiyet oluşturuldu.

Genelge yayına alındı…

Sokağa çıkma kısıtlaması olduğu günlerde yapılacak olan şehirler arası yolculuklar için toplu taşıma araçları hariç tutularak geri kalan özel araçlar ile yapılacak seyahatlerde izin belgesi alınması gerekli olduğunu hatırlatan genelge yayına alındı. Eğitim alanında çalışmalarına devam eden personeller 13 ve 14 Şubat tarihlerinde eğer görev yaptıkları alanların dışında bulunuyorlarsa bu tarihlerde özel araçları ile seyahatlerini yapabilecekler ve izin belgesi almak zorunda kalmayacaklar.

Genelge kapsamında seyahat eden kişilerin yapılan denetlemeler sırasında öğretmen ya da personel kimliklerini göstererek aile bireyleri ile beraber görev yerlerine şahsi araçları ile gidebilecek olduklarına dair açıklamalara yer verildi. Bu sayede öğretmen ya da eğitim alanında yer alan personeller bu tarihler arasında her ne kadar sokağa çıkmak yasak ya da seyahatlerde izin almaları gerekse bile öyle bir duruma maruz kalmadan sadece kimliklerini göstererek aile bireyleri ile seyahat edebilecekler.

Kaynak : Nutuk.com.tr

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş Başkanı Çebi, Jean Onana İddialarına Cevap Verdi!
Beşiktaş Başkanı Çebi, Jean Onana İddialarına Cevap Verdi!
Beşiktaş'ta Jean Onana Krizi Derinleşiyor: Ayrılık İhtimali Artıyor!
Beşiktaş'ta Jean Onana Krizi Derinleşiyor: Ayrılık İhtimali Artıyor!