Fahrettin Koca’dan Son Dakika Açıklaması: Kafe ve Restoranların Açılış Tarihi Belli Oldu Mu?

Kafe ve restoranlar ne zaman açılacak binlerce esnaf ve vatandaş tarafından merak edilirken sağlık bakanı Fahrettin Koca konu hakkında açıklamada bulundu.

Fahrettin Koca’dan Son Dakika Açıklaması: Kafe ve Restoranların Açılış Tarihi Belli Oldu Mu?

Kafe ve restoranlar ne zaman açılacak binlerce esnaf ve vatandaş tarafından merak edilirken sağlık bakanı Fahrettin Koca konu hakkında açıklamada bulundu.

Açıklaması sırasında; ‘’ salgının artış ve azalış durumlarına göre kafe ve restoranların açılma tarihleri belli olacak. Mart ayından itibaren salgının hareket durumuna göre bazı illerde kısıtlamalarda esnemeler olabilir. Bilim kurulu konu hakkında çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Önümüzdeki iki haftalık süreç içerisinde daha net bilgilendirmeler yapabiliriz. ‘’ ifadelerine yer verdi.

Korona virüs salgınından dolayı restoran, kafe ve küçük işletmeler alınan tedbirlerden dolayı kapatılmak zorunda kaldı. Gözler bilim kurulundan gelecek karar çevrildi. Fakat esnafı bu zorlu günlerde sevindirecek bir haber ne yazık ki daha gelmedi.

Fahrettin Koca konu hakkında açıklaması sırasında; ‘’ iş yerleri ekonomik anlamda bir planlama yapamıyor. Öğrenciler eğitim hayatları için en ufak bir planlama yapamıyor. Korona salgınından dolayı adeta plan kuramadığımız bir dönemde yer alsak bile çok yakın zamanda normal hayatımıza dönebileceğiz. Bilim kurulu üyelerinden gelen görüşlere göre vaka sayılarında artış oranı hız kesmeden devam ederken kısıtlamaların kaldırılması konusunda acele edilmemesinde her açıdan fayda olacak. Ön görülene göre yeni tedbirler alınmayacak olsa bile bir süre daha söz konusu olan tedbirlere devam edilecek. ‘’ sözlerine yer verdi.

Mart ayından itibaren düzenlemeler…

Korona virüs tedbirleri kapsamında alınan kararlara değinirken yaptığı açıklamalar ile sağlık bakanı Fahrettin Koca bir nebze de olsa esnaf ve küçük işletmelere umut ışığı oldu. Bu süreçlerde; ‘’ salgının seyrinin gösterdiği duruma göre restoran ve kafeler ne zaman açılacak belirlenecek. Mart ayı itibari ile salgının hareket durumuna göre bazı illerde kısıtlamalarda esnemeler olabilir. Bilim kurulu konu hakkında çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Önümüzdeki iki haftalık süreç içerisinde daha net bilgilendirmeler yapabiliriz.  Bölgesel bazda yapılacak olan bazı kısıtlamaları gevşetmek ilerleyen günlerde söz konusu olabilir. ‘’ ifadeleri ile aslında mart ayı itibari ile birçok konuda ilerleme olabileceğine yer verdi.

Kaynak : Nutuk.com.tr

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş Başkanı Çebi, Jean Onana İddialarına Cevap Verdi!
Beşiktaş Başkanı Çebi, Jean Onana İddialarına Cevap Verdi!
Beşiktaş'ta Jean Onana Krizi Derinleşiyor: Ayrılık İhtimali Artıyor!
Beşiktaş'ta Jean Onana Krizi Derinleşiyor: Ayrılık İhtimali Artıyor!