Murat Özsoy'dan Kritik Açıklama! Gram Altın Fiyatları 485 TL Rakamını Görecek... İşte O Tarih

Altın fiyatları şubat ayının ilk günlerinde son üç günlük artışa geçmesinin ardından yeniden aşağı yönlü hareketini tamamladı. Gram altın fiyatları Dolar / TL bazındaki düşüşe karşın henüz şubat ayının başında gösterdiği seviyeye kadar gelemedi.

Murat Özsoy'dan Kritik Açıklama! Gram Altın Fiyatları 485 TL Rakamını Görecek... İşte O Tarih

Altın fiyatları şubat ayının ilk günlerinde son üç günlük artışa geçmesinin ardından yeniden aşağı yönlü hareketini tamamladı. Gram altın fiyatları Dolar / TL bazındaki düşüşe karşın henüz şubat ayının başında gösterdiği seviyeye kadar gelemedi.

ABD teşvik paketi ile beraber enflasyon oranlarında ön görülen artış beklentileri devam ederken üç günlük göstermiş olduğu yükseliş yatay seyir göstermeye başladı. Yatay hareketin ardından yatırımcılar analistler tarafından gelecek altın fiyat tahminleri için arayışlara başladı. Orta vadede gram altın fiyatlarının ne kadar olacağı ve yükselişe ne zaman geçilecek olduğu araştırılan konular arasında yer aldı.

Korona virüs salgın endişesinden dolayı harcamalar hız kesmeden artış göstermeye devam ediyor. Biden tarafından desteklenen Demokratlar da 1400 dolar yardım çeklerine hız vererek 22 Şubat tarihi ile temsilciler meclisinde oylama için hazırlıklarına devam ediyor.

Dolar fiyatlar geçtiğimiz haftalarda son iki ayın en düşük seviyesine kadar inerken 1.840 dolar seviyesinin yeniden üzerine çıkması ile toparlanmaya başladı. Şubat aylarının başında 435 TL seviyesinde satışa çıkan gram altın 410 TL seviyesine kadar geriledi. Altın fiyatları, ABD sınırlarında devasa teşvik paketlerine ek enflasyon beklentileri ile beraber TSİ 07:59 olarak yüzde 0,30 yükselişe geçti. Altın fiyatlarında gün içinde ons başına 1843,92 seviyesinde işlem görmesi ön görülürken bu haftaki ons fiyat yükselişleri şubat ayının ilk günlerine yeniden dönmesini sağladı.

Altının durumu olumlu yönde…

1836 dolar seviyesinin üzerine çıkan ons altın fiyatları ardından Şatıroğlu çarpıcı açıklamalarda bulundu. Altının bu akşam da aynı şekilde seyir etmesi söz konusu olursa yapacağı hareketlerin olumlu yönde olacağını dile getirdi.

Hedef 485 TL…

Şubat ayının ilk günlerine 435 TL seviyesinden giriş yapan gram altın dolar / TL seviyesinin zayıflamasının ardından 410 TL ye kadar aşağı yönlü hareket yaptı. Bu durum yatırımcıların bir hayli hayal kırıklıkları ile yüzleşmesine neden olsa bile gösterdiği yüzde 2 oranındaki artış ile yeniden 420 TL seviyesine çıktı. Biz finansal danışmanlık kurucu ortağı Murat Özsoy tarafından gelen açıklamalara göre yakın zamanda altının 422 TL seviyesinden 434 TL seviyesine bunun ardından da 485 TL seviyesine kadar yeniden çıkacak olduğu aktarıldı.

Kaynak : Nutuk.com.tr

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş Başkanı Çebi, Jean Onana İddialarına Cevap Verdi!
Beşiktaş Başkanı Çebi, Jean Onana İddialarına Cevap Verdi!
Beşiktaş'ta Jean Onana Krizi Derinleşiyor: Ayrılık İhtimali Artıyor!
Beşiktaş'ta Jean Onana Krizi Derinleşiyor: Ayrılık İhtimali Artıyor!