Yine sahte hoca, yine istismar! Çocukları darp ederek taciz etti, 102 yıl hapis cezası istenildi!

Sabah Gazetesinde yer alan habere göre; İstanbul Fatih’te bir kursta gönüllü bir şekilde öğretmenlik mesleğini icra eden Tacikistan asıllı 25 yaşındaki Mahmut K, hem kendisini hoca olarak tanıtıp kendisinden yaşça küçük olan çocuklara ders vermeye başladı.

Yine sahte hoca, yine istismar! Çocukları darp ederek taciz etti, 102 yıl hapis cezası istenildi!

Sabah Gazetesinde yer alan habere göre; İstanbul Fatih’te bir kursta gönüllü bir şekilde öğretmenlik mesleğini icra eden Tacikistan asıllı 25 yaşındaki Mahmut K, hem kendisini hoca olarak tanıtıp kendisinden yaşça küçük olan çocuklara ders vermeye başladı.

Söz konusu hocanın bu çocuklara şiddet uygulayarak onlara cinsel istismarda bulunduğu iddiaları gelirken; Küçük çocuklar yaşadıkları korku dolu anları ailelerine anlatmalarının ardından akıl almaz olay ortaya çıktı.

Sahte hoca anında savcılığa şikayet edildi ve yaptıkları karşısında 102 yıla kadar hapis ceza istemi ile yargılanacak. Fakat tam yakalama kararı çıktığı an yurt dışına kaçtığı öğrenildi.

Aynı mahallede olan bir kursa önce kendisini hoca olarak tanıttı, sonra kursta hoca olarak başlayıp mahalleden gelen çocuklara şiddet ve cinsel istismar uyguladı.

Çocukları korkutarak taciz etti…

Erkek öğrenciler olayı ortaya çıkardı. Yaşanan olayların ardından çocuklar kursa gitmek istemediklerini ve hoca tarafından kötü muamele gördüklerini, bu yüzden de artık gitmek istemediklerini söylediler.

 11 yaşındaki A. annesine kursta hocası tarafından şiddet uygulandığını ardından cinsel istismara maruz kaldığını ve bu sürelerde canının çok acıdığını dile getirdi. Bu durumu hocasının kimseye söyleme söylersen seni döverim diye tehdit ettiğini anlattı.

Duyduğu olaylar karşısında şok geçiren anne, diğer aileler ile görüşerek savcılıkta suç duyurusunda bulundu. Tüm mağdur çocuklar genel olarak 11 – 12 yaşlarındaydı. Çocuklardan gelen iddialara göre defalarca cinsel istismara maruz kaldıklarını, eğer bu durumlar birilerine anlatırlarsa kendilerini öldürmekle tehdit ettiğini anlattılar. Hoca denilen şahsın kendilerine sopa ile de vurarak yaraladıklarını anlattılar.

Yakalama kararı çıktı, ülkeden kaçtı

Tacikistan asıllı kendini hoca diye tanıtan şahıs için İstanbul Başsavcılığı tarafından yakalama kararı çıkarıldı. Fakat uzun süre boyunca kendisinin ifadesi alınamadı. Uzun bir süre saklanmasının ardından ülkeden kaçtığı ortaya çıktı.

102 yıl ceza…

Savcılık tarafından devam eden dosya karşısında 25 yaşında olan Tacikistan asıllı şahıs ülkemize geçtiğimiz yıllarda geldiğini, bu sürelerde öğrenci olduğunu ve bir tanıdığı sayesinde ülkemizden kaçmış olduğu ortaya çıktı. Birden fazla tehdit, birden fazla çocuğa nitelikli cinsel istismar, birden fazla çocukta yaralama suçlarından dolayı kendisine 102 yıla varan ceza istemi ile dava açıldı.

Kaynak : Nutuk.com.tr

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş Başkanı Çebi, Jean Onana İddialarına Cevap Verdi!
Beşiktaş Başkanı Çebi, Jean Onana İddialarına Cevap Verdi!
Beşiktaş'ta Jean Onana Krizi Derinleşiyor: Ayrılık İhtimali Artıyor!
Beşiktaş'ta Jean Onana Krizi Derinleşiyor: Ayrılık İhtimali Artıyor!