E devlet başvuruları başladı! Başvuran herkese anlık olarak 1500, 2500 ve 15 bin TL destek ödemesi yapılacak…

Son zamanlarda en çok merak edilen konulardan bir tanesi e devlet üzerinden başvuruları yapılan 1500, 2500 ve 15 bin TL destek ödemeleri üzerine oluyor. E devlet üzerinden başvuran herkese anlık olarak devlet tarafından sunulan 1500, 2500 ve 15 bin TL destek için belirli şartları yerine getirmek gerekiyor.

E devlet başvuruları başladı! Başvuran herkese anlık olarak 1500, 2500 ve 15 bin TL destek ödemesi yapılacak…

Son zamanlarda en çok merak edilen konulardan bir tanesi e devlet üzerinden başvuruları yapılan 1500, 2500 ve 15 bin TL destek ödemeleri üzerine oluyor. E devlet üzerinden başvuran herkese anlık olarak devlet tarafından sunulan 1500, 2500 ve 15 bin TL destek için belirli şartları yerine getirmek gerekiyor.

Yaşanan korona virüs salgın süreçlerinde binlerce vatandaş ekonomik zorluklar ile yüz yüze kalmak zorunda kaldılar. Devlet bu süreçlerde sosyal devlet anlayışı ile beraber vatandaşlar için 1500, 2500 ve 15 bin TL destek ödemelerini hız kesmeden sunarak bu zorluk günlerde daha çok zorluk çekmelerinin önüne geçmeye çalışıyor.

Başvuran herkes için sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan tarafından gelen açıklama ile destekler verilecek. 1500, 2500 ve 15 bin TL destek için başvurular ise e devlet üzerinden yapılacak.

Hazine ve maliye bakanından açıklama…

Hazine ve maliye bakanı tarafından gelen açıklama ile beraber geçtiğimiz dönemlerde verilen 1000 TL destek ödemelerinin tam olarak 2,1 milyon aileye kadar ulaştığı bunun ardından yeni gelen destek ile beraber 2,3 aileye ödemeler yapılacağı açıklandı. Asıl hedef şu an 1500, 2500 ve 15 bin TL destek ile gelir durumları kötü olan toplamda 4,4 milyon aile için destekleri vermek oluyor.

Devletten 1500, 2500 ve 15 bin TL destek ödemeleri geliyor…

1500, 2500 ve 15 bin TL destek ödemeleri için e devlet üzerinden başvurularını yapan ve gerekli şartları yerine getiren aileler için verilecek. Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan tarafından gelen açıklama ile beraber bu durum ihtiyaç sahibi aileler için verilecek.

Dar gelirli aileler için 1500 TL destek

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan tarafından gelen açıklama ile beraber ülke genelinde yer alan tam 2 milyonu üzerinde olan dar gelirli aile için 1500 TL destek ödemesi verilecek. Bunun için e devlet üzerinden başvuruların yapılması gerekir.

Emekli vatandaşlar için 1500 TL destek ödemesi…

Yapılan destek ödemeleri sırasında emekli olan vatandaşlar da unutulmadı. Onlar için de ilk maaşlar ile beraber nisan ayında 1500 TL destek ödemeleri emekli ikramiyeleri verilecek.

Asgari ücretliler için tam 7 milyar destek

Başvurular ise nisan ayı itibari ile yapılarak ortalama olarak 7 milyarın üzerinden yardım verilecek. Asgari ücret ile istihdam eden vatandaşlar için de verilecek bu yardım oldukça bu zorlu günlerde önem arz ediyor.

15 bin TL destek ödemesi

Sayın Cumhurbaşkanı tarafından gelen açıklama ile beraber 26 mart tarihi ile başvurular başlarken esnaflar için 12 ay vade oranı ile 3 ay geri ödemesiz olarak 15 bin TL ye varan destek verilecek.

Tüm devlet yardımları için yüzde 80 zam gelecek…

Yapılan tüm devlet destekli ödemeleri için yüzde 80 oranında zam geldi. Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı aracılığı ile her ay verilen destek ödemeleri 180 milyon TL olarak artış gösterdi.

Başvurular e devlet ile

Devlet tarafından verilecek nakdi yardımların tamamı için e devlet üzerinden başvurular yapılacak. 7 milyar TL olarak ayrılan destek ödemeleri sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları aracılığı ile verilecek. Bakan Zehra Zümrüt tarafından gelen açıklama ile beraber üçüncü fazda verilen pandemi ödemeleri için de başvurular e devlet üzerinden hızlı bir şekilde yapılıyor. Dördüncü faz ödemeleri için yakın zamanda bir açıklama gelmesi bekleniyor.

Kaynak : Nutuk.com.tr

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş Başkanı Çebi, Jean Onana İddialarına Cevap Verdi!
Beşiktaş Başkanı Çebi, Jean Onana İddialarına Cevap Verdi!
Beşiktaş'ta Jean Onana Krizi Derinleşiyor: Ayrılık İhtimali Artıyor!
Beşiktaş'ta Jean Onana Krizi Derinleşiyor: Ayrılık İhtimali Artıyor!