Uzun süredir bekleniyordu, sonunda emeklilere müjde geldi! Milyonlarca Emekliye 2964 TL Ve…

Milyonlarca emekliyi çok yakından ilgilendiren haberler gelmeye devam ediyor. Resmi açıklamanın ardından milyonlarca emekli ve memur vatandaşlar ocak ayında alacakları zam oranlarının ne kadar olacağını merak ediyor. Gelen enflasyon oranları ile beraber maaşlara gelecek zam oranları da belli etmeye başlıyor.

Uzun süredir bekleniyordu, sonunda emeklilere müjde geldi! Milyonlarca Emekliye 2964 TL Ve…

Milyonlarca emekliyi çok yakından ilgilendiren haberler gelmeye devam ediyor. Resmi açıklamanın ardından milyonlarca emekli ve memur vatandaşlar ocak ayında alacakları zam oranlarının ne kadar olacağını merak ediyor. Gelen enflasyon oranları ile beraber maaşlara gelecek zam oranları da belli etmeye başlıyor.

Şu an temmuz – ağustos – eylül ve ekim aylarının enflasyon oranlarının belli olmasının ardından memur ve emekli vatandaşlar için beklenen oranlar da kendini belli etmeye başladı. SSK ve Bağkur kapsamında emekli olan vatandaşlar için beklenen zam oranlarının yüzde beş oranlarına kadar dayanmasının ardından en düşük memur maaşlarına da toplam yüzde 5,35 oranları ile gelecek zammın ardından 3523 TL değerinden 3711 TL ye kadar artış gösterecek.

En düşük emekli memur vatandaşların maaşları da 2814 TL değerlerinden 2964 TL ye kadar artacak. Şu an meydana gelen yüzde 0,61 fark ile beraber en düşük memur maaşları da ocak ayı içerisinde 3650 TL, memur emekli maaşları da 2915 TL ye kadar artacak.

Enflasyon oranları ile beraber maşlara gelecek olan zam oranları dikkate alındığı zaman memur ve emekli vatandaşlar tarafından büyük bir merak ile takip ediliyor. Zam oranları ocak ve temmuz ayında olmak üzere yılda iki kere maaşlara geliyor. Bu kapsamda SSK ve bağkur ile emekli olan vatandaşlara temmuz ayı itibari ile altı aylık enflasyon verileri ile beraber yüzde 5,75 zam geldi. Bunun ardından memur ve memur emeklileri için 4 toplu sözleşme ile beraber gelecek ek zam oranları ile beraber yüzde 1,75 farklar da meydana geldi. Açıklanan ekim enflasyon oran verileri ile beraber son dört aylık kapsamda gerçekleşen enflasyon oranları net bir hal aldı.

Son 5 aylık süreçte yüzde 4,61 oranla zam…

Enflasyon oranları;

  1. Temmuz ayında meydana gelen enflasyon oranı yüzde 0,58
  2. Ağustos ayında meydana gelen enflasyon oranı yüzde 0,86
  3. Eylül ayında meydana gelen enflasyon oranı yüzde0,97
  4. Ekim ayında meydana gelen enflasyon oranı yüzde 2,13 olarak artış gösterdi.

Bu durum ise enflasyon oranlarının yüzde 4,61 olmasına neden oldu. Bu kapsamda memur ve memur emeklisi olan vatandaşlar için 2020 yılının son altı aylık kısmında meydana gelen enflasyon oran farkları da maaşlara yansıtılacak. Memurlar için 2021 yılının ilk altı aylık süreçlerinde yüzde üç zam oranları ile ödenirken bu oranlara enflasyon farkları da eklenecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş Başkanı Çebi, Jean Onana İddialarına Cevap Verdi!
Beşiktaş Başkanı Çebi, Jean Onana İddialarına Cevap Verdi!
Beşiktaş'ta Jean Onana Krizi Derinleşiyor: Ayrılık İhtimali Artıyor!
Beşiktaş'ta Jean Onana Krizi Derinleşiyor: Ayrılık İhtimali Artıyor!