Son Dakika: Sokağa Çıkma Yasağı Geldi, Vatandaşlar İsyanda!

Yeni tip korona virüs her geçen gün biraz daha artmaya devam ediyor. Bursa ilinde bir hayli fazla olması alınması ön görülen yasakların yeniden gelmesi ile kendini belli etti. 65 yaş ve üzerinde vatandaşlar için Bursa sokağa çıkma yasağı uygulamasını yeniden getiriyor.

Son Dakika: Sokağa Çıkma Yasağı Geldi, Vatandaşlar İsyanda!

Yeni tip korona virüs her geçen gün biraz daha artmaya devam ediyor. Bursa ilinde bir hayli fazla olması alınması ön görülen yasakların yeniden gelmesi ile kendini belli etti. 65 yaş ve üzerinde vatandaşlar için Bursa sokağa çıkma yasağı uygulamasını yeniden getiriyor.

Bursa ilinde 65 ve üzerinde yaşlarda olan vatandaşlar sabah 10 ve aksam üzeri 16:00 dışında sokağa çıkamayacaklar.

Valilik kapsamında gelen açıklamanın arından il hıfzıssıhhası kurulu tarafından alınan karar ile beraber salgın ile mücadele kapsamında temizlik yanı sıra maske ve mesafe kurallarına ek olarak bir yandan da sokağa çıkma yasağı geliyor.

Kurallar harici dışarı çıkamayacaklar…

Kurallara uymaları ve sadece 10:00 ve 16:00 arasında dışarı serbest bir şekilde çıkabilecekler. Kentte yer alan hasta ve temaslı kişilerin yanı sıra ağır hasta ve yatan hasta sayılarının bir hayli artması 65 ve üzerinde yaş gruplarında olan vatandaşların düzenli bir şekilde takip edilmesi açısından önemli. İl genelinde 65 ve üzerindeki yaş grubunda olan vatandaşlar sadece belirlenen saatler içerisinde, maske mesafe ve temizlik kurallarına uyarak dışarı çıkabilecekler. Bu saatlerin dışında her ne olur ise olsun dışarı çıkmamaları adına bir yasak kararı alınmıştır şeklinde açıklamaları ile dikkatleri çektiler.

Kurallara uymayanlar için adli ceza uygulanacak.

Gelen açıklama incelemeleri sırasında karantinada yer alan vatandaşların eğer kendileri için belirlenen süre dışında dışarı çıkarlarsa ceza alacaklar. Eğer vatandaşlarda ateş ya da solunum tıkanıklığı gibi belirtiler varsa da cerrahi maske takıp sosyal mesafe kurallarına da uyarak hastane gidiş ve tekrar ikametlerine dönüş kapsamlarında özel araç kullanma haklarının verilmiş olduğu açıklandı.

Eğer bu kararlara uyulmaması gibi durumlar söz konusu olursa da umumi hıfzıssıhhası kapsamında 282. Maddede yer alan idari para cezalarının geleceği aktarıldı. Eğer konu suç teşkil eden davranışlar ile devam ederse Türk ceza kanunda yer alan 195. Maddeye göre de adli işlem yapılma ihtimallerinin yüksek olduğu aktarılan bilgiler arasında yer aldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş Başkanı Çebi, Jean Onana İddialarına Cevap Verdi!
Beşiktaş Başkanı Çebi, Jean Onana İddialarına Cevap Verdi!
Beşiktaş'ta Jean Onana Krizi Derinleşiyor: Ayrılık İhtimali Artıyor!
Beşiktaş'ta Jean Onana Krizi Derinleşiyor: Ayrılık İhtimali Artıyor!