EYT’de Son Dakika Gelişmesi: Üzecek Karar Alındı! EYT’liler İçin Erken Emekli Olmanın Yolları Tamamen Kapandı…

Emeklilikte yaşa takılan vatandaşların yeni yasama yılının gelmesi ile beraber kendileri için bir çalışma olmayacak mı yoksa hala bu şekilde devam etmek zorunda mı kalacaklar merak ediyorlar. Yeni dönem içerisinde emekli olmak için umut eden vatandaşların emeklilikte yaşa takılmaları için süreç zorlu geçiyor.

EYT’de Son Dakika Gelişmesi: Üzecek Karar Alındı! EYT’liler İçin Erken Emekli Olmanın Yolları Tamamen Kapandı…

Emeklilikte yaşa takılan vatandaşların yeni yasama yılının gelmesi ile beraber kendileri için bir çalışma olmayacak mı yoksa hala bu şekilde devam etmek zorunda mı kalacaklar merak ediyorlar. Yeni dönem içerisinde emekli olmak için umut eden vatandaşların emeklilikte yaşa takılmaları için süreç zorlu geçiyor.

Emeklilikte yaşa takılan kapsamında 2020 yılının sonunda EYT konusu için hükümet kanadından yeni bir adım gelecek mi diye araştırmalar devam ediyor.

CHP, İyi Parti yanı sıra diğer muhalefet olan partiler de EYT kapsamında açıklamalar yapmaya devam ediyor. Fakat bu konuda hükümet ne düşünüyor ya da ne planlıyor hala net bir açıklama gelmedi. Merak edilen tüm detaylar…

EYT için son durum…

Emeklilikte yaşa takılan vatandaşlar bir an önce AKP tarafından atılacak olan adımları bekliyor. Her ne kadar siyasi kanatlardan çok farklı söylemler gelse bile hükümet kanadından bu konu hakkında bir çalışma olmadığına dair bilgi gelmişti. Hazine ve maliye bakanı Berat Albayrak ile beraber aile çalışma ve sosyal hizmetler bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yanı sıra bazı AKP milletvekillerinin yapmış olduğu açıklamaların genel kısmında şu an uygulamaya devam eden konunun devam edeceği yönde olması kapsamında hareket ediliyordu.

Kanun tekliflerine yer verildi.

CHP, İyi parti milletvekillerinin yanı sıra diğer siyasi kanatlardan da EYT düzenlemeleri ve bunların yanı sıra emekli olmak için yaş şartlarına karşın farklı kanun tekliflerini öne sürdü. Soru önergeleri ile beraber TBMM genel kuruluna iletildi. Fakat bu kanun teklifleri her ne kadar iletilmiş olsa bile görüşmelerin sonunda olumlu bir haber gelmedi. Önümüzdeki yasama yılı içerisinde Emeklilikte yaşa takılan vatandaşlar için farklı önerilerin yer alması da bekleniyor.

Finlandiya modeli gündemde yerini koruyor.

Emeklilikte yaşa takılan vatandaşlar için Finlandiya modeli gündemde hala yerini koruyor. Bu kapsamda vatandaşlar prim gün ödeme ve sigortalı çalışma şartlarını yerine getirdiler ve yaş şartlarında eksiklik varsa emekli olabilecekler. Fakat eksik yıl kadar maaşlarda kesinti olacak. Belirli bir yaşa kadar uygun olan erken emeklilik fırsatları getiren sistem ile erken emekli olma hakları verilse bile kesintiler yapılacak. Bu konu hakkında da hala resmi bir açıklama gelmedi.

Kaynak : Nutuk.com.tr

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş Başkanı Çebi, Jean Onana İddialarına Cevap Verdi!
Beşiktaş Başkanı Çebi, Jean Onana İddialarına Cevap Verdi!
Beşiktaş'ta Jean Onana Krizi Derinleşiyor: Ayrılık İhtimali Artıyor!
Beşiktaş'ta Jean Onana Krizi Derinleşiyor: Ayrılık İhtimali Artıyor!