Emeklilere Aile Yardımı Ne Kadar Olacak? Emekliye 428 TL Ek Gelir!

Emeklilere müjde üstüne müjde geliyor! Çalışırken ailelere verilen yardımlar, artık emeklilikte de devam edecek. Eğer gündemde olan talepler kabul edilirse; emekliler de eş ve çocuk yardımı alabilecekler. 2 Çocuğu olan vatandaşlar, 428 TL ek gelir alabilecek.

Emeklilere Aile Yardımı Ne Kadar Olacak? Emekliye 428 TL Ek Gelir!

Emeklilere müjde üstüne müjde geliyor! Çalışırken ailelere verilen yardımlar, artık emeklilikte de devam edecek. Eğer gündemde olan talepler kabul edilirse; emekliler de eş ve çocuk yardımı alabilecekler. 2 Çocuğu olan vatandaşlar, 428 TL ek gelir alabilecek.

İşçilere ve memurlara çocukları – eşleri için her ay düzenli olarak ödenmekte olan aile yardımının artık emekli vatandaşlara da verilmesi istendi. Gündeme gelen konu, hem TÜED yani Türkiye Emekliler Derneği’nin hem de memur konfederasyonlarının talepleri arasında yer alıyor.

Teklifler kabul edildiği takdirde; aile yardımı emeklilik süresinde de geçerli olacak. Emekliler için ek gelir kaynağı olmasının yanı sıra, ekonomik olarak rahat etmelerini sağlayacak.

Emeklilere ne kadar eş ve çocuk yardımı verilecek?

Memurlara düzenli olarak ödenen aile yardımı, Temmuz ayında da arttı. Çalışmayan eş için verilen tutar 351 TL olurken; çocuk yardımı ise 0-6 yaş için 77 TL, 6 yaş üzerindeki çocuklar için ise 38 TL’ye çıkartıldı.

Teklif edilen talep onaylanırsa; bu ödemelerden memurlara ek olarak emekli vatandaşlar da yararlanabilecek. Eşi çalışmayan, 6 yaş üstü 2 çocuğu olan emekli, aylık 428 lira aile yardımı alacak.

Gözler KPDK'DA

Teklif, memur konfederasyonları tarafından toplu sözleşme masasına da taşındı. Toplu sözleşme içerisinde karara bağlanılmayan konular da KPDK’da ele alındı. Emeklilere aile yardımı ilk olarak KPDK toplantısında gündeme gelirken, karara alınması bekleniyor.

Emeklilere aile yardımı ne kadar olacak?

  • Eş - 351,09 TL
  • Çocuk (0-6 yaş) - 77,23 TL
  • Çocuk (6 yaş üstü) - 38,62 TL

Kaynak: Emeklilere Aile Yardımı Ne Kadar Olacak? Emekliye 428 TL Ek Gelir!

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş Başkanı Çebi, Jean Onana İddialarına Cevap Verdi!
Beşiktaş Başkanı Çebi, Jean Onana İddialarına Cevap Verdi!
Beşiktaş'ta Jean Onana Krizi Derinleşiyor: Ayrılık İhtimali Artıyor!
Beşiktaş'ta Jean Onana Krizi Derinleşiyor: Ayrılık İhtimali Artıyor!