Arçelik Buzdolabının Devreye Girmemesi

Buzdolabı teknolojisinin sağladığı avantajlar, modern toplum yaşantısının önemli bir parçası konumunda bulunmasına neden oluyor

Arçelik Buzdolabının Devreye Girmemesi

Buzdolabı teknolojisinin sağladığı avantajlar, modern toplum yaşantısının önemli  parçası konumunda bulunmasına oluyor. Özellikle de modern toplum yaşantısının her noktasında çok önemli avantajları ve etkileri bulunması günümüzde buzdolabı kullanımının son derece yüksek seviyede olmasına  oluyor. Her yaşam alanının en temel gereksinimlerinden haline gelen buzdolapları, Arçelik teknolojisiyle daha ekonomik ve daha işlevsel  kullanım standardı sağlıyor. Ancak buzdolabı teknolojisinin temel çalışma prensibi elektronik üzerine kurulu olmasından dolayı Arçelik buzdolabında da çalışmama görülebilmektedir. Bu şekilde buzdolabının çalışması çok ciddi sorunlara yol açar. Ancak buzdolabının çalışmaması, her zaman teknik arızasından kaynaklı oluşabilecek  durum değildir. Arçelik Servisi uzmanlarımıza göre Arçelik markalı buzdolabında çeşitli sistemler, elektrik akımı önlemleri oluşturmaktadır. Bu doğrultuda da söz konusu önlemler ile buzdolabının çalışmaması görülebilir.

Bu tip  durumla karşı karşıya kalınması durumunda, sorunun tespit edilebilmesi için bile uzman teknisyenler tarafından kontrollerin gerçekleştirilmesi gerekir. Soğanlık Arçelik Servisi uzmanları hızlı ve dinamik çalışmaları ile Arçelik buzdolabındaki sorunun tespitini gerçekleştirebilmektedir. Buzdolabının içerisinde meydana gelen ani elektrik gidip-gelme durumunun oluşturacağı voltaj dalgalanmasına karşı  sigortası bulunmaktadır. Teknik olarak “termik” şeklinde isimlendirilen bu sigorta sayesinde elektrik odaklı  sorun olması halinde buzdolabı motorunun çalışması durdurulmaktadır. Böylelikle Arçelik buzdolabı otomatik olarak kendisini arızalara karşı korumaya alabiliyor.

Arçelik buzdolabında bu sigortanın devreye girmesine bağlı olarak devreye girmeme durumu söz konusu ise devreye giriş süresinin beklenmesi gerekir. Göztepe Arçelik Servisi uzmanlarına göre Arçelik buzdolabında bu sigortanın devreye girmesine bağlı olarak buzdolabının çalışmaması 5 dakika ile 20 dakika aralığında süreler alabilmektedir. Bu sebeple de ilk müdahale olan buzdolabının fişten çekilerek, tekrar takılması ile buzdolabının etkin şekilde çalışması gibi durum söz konusu olmaz. Bu şekilde sürenin dolmasından sonra buzdolabının devreye girememesi, ağırlıklı olarak buzdolabı motor arızası ya da buzdolabı elektronik devre arızasına işaret etmektedir. Böyle  durumda ise dinamik şekilde çözüm sağlanabilmesi için profesyoneller tarafından, teknik teçhizat ile müdahalelerin gerçekleştirilmesi gerekir. Onarım ile genel olarak bu sorunların çözümü sağlanabilmektedir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
‘Karımla beraber olurken gördüm’ Bursa’daki vahşetin kan donduran gerçekleri ortaya çıktı!
‘Karımla beraber olurken gördüm’ Bursa’daki vahşetin kan donduran gerçekleri ortaya çıktı!
Kurtlar Vadisi Pusu Ne Zaman Başlayacak? Kaos Beklenen Açıklama
Kurtlar Vadisi Pusu Ne Zaman Başlayacak? Kaos Beklenen Açıklama
Betboo giriş