O Belediye Asgari Ücreti 2300 Lira Yaptı

O Belediye Asgari Ücreti 2300 Lira Yaptı

O Belediye Asgari Ücreti 2300 Lira Yaptı

İşçi temsilcileri ile hükümet arasında yapılan 2019 yılı asgari ücret görüşmeleri sırasında açıklama yapan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Bizim belediyelerimizde asgari ücret 2 bin 200 TL olacak" vaadi Balçova Belediyesinde uygulamaya geçti. 2019 yılı işçi ücretlerinin belirlendiği Balçova Belediyesinde taşeron firmalardan geçiş yaparak belediye bünyesinde çalışmaya başlayan işçilerin alacağı en düşük maaş 2 bin 300 TL olarak belirlendi.

"SOSYAL HAKLAR DA VAR"

Balçova Belediyesinin işçi haklarının her zaman ilk sırada olduğunu ifade eden Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya, "2005 yılındaki taşeron yasası ile işçilerin sendikal örgütlenme hakkına büyük  darbe vuruldu. Biz sendikalı arkadaşlarımıza haklarını son kuruşuna kadar veriyoruz ama sendikal örgütlenmelerine yasa ile izin verilmeyen 238 arkadaşımız içinde yetkilerimizi sonuna kadar kullanıyoruz. Genel Başkanımızın da talimatıyla 2019 yılı için ücretleri belirledik. Kamuda asgari ücret 2 bin TL iken bizim en düşük personel maaşımız 2 bin 300 TL oldu. Yapılan göreve göre ve çalışma yılına göre bu rakam daha yukarılara çıkıyor. Ayrıca sosyal haklarda var" diye konuştu.

"İŞÇİMİZE DE TEK KURUŞ BORCUMUZ YOK"

Belediyeyi mali disiplin içinde ve adaletle yönettiklerini ifade eden Başkan Çalkaya, "Bugüne kadar hiç arsa satmadık, bankalardan işçi maaşları için kredi kullanmadık. İşçimize de tek kuruş borcumuz yok ve günü geldiğinde emeğinin hakkını arkadaşlarımıza ödüyoruz. Buna rağmen yapmamız gereken yatırımları yapıp zor durumda olan vatandaşlarımıza sosyal anlamda destek veriyoruz. Balçova'da aç ve açıkta insan olmamasının belediyenin adaletli  şekilde yönetilmesindendir

Asgari Ücret Asgari Ücret 2300 Lira Belediye Asgari Ücret Balçova Belediyesi CHP
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş Başkanı Çebi, Jean Onana İddialarına Cevap Verdi!
Beşiktaş Başkanı Çebi, Jean Onana İddialarına Cevap Verdi!
Beşiktaş'ta Jean Onana Krizi Derinleşiyor: Ayrılık İhtimali Artıyor!
Beşiktaş'ta Jean Onana Krizi Derinleşiyor: Ayrılık İhtimali Artıyor!