İşçiler Eylem Yaptı! 2019 Asgari Ücret Teklifi

İstanbul Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü önünde toplanan işçiler, asgari ücretin 2019 yılında en az 2 bin 800 TL olması talebiyle eylem düzenlediler.İstanbul İŞKUR İl Müdürlüğü'nün önünde toplanan bir grup işçi, asgari ücretin önümüzdeki yıl en az 2 bin 800 TL olması talebiyle eylem düzenledi.

İşçiler Eylem Yaptı! 2019 Asgari Ücret Teklifi

2019 Asgari Ücret için Flaş Çağrı! İşçiler Eylem Yaptı

İstanbul Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü önünde toplanan işçiler, asgari ücretin 2019 yılında en az 2 bin 800 TL olması talebiyle eylem düzenlediler.İstanbul İŞKUR İl Müdürlüğü'nün önünde toplanan  grup işçi, asgari ücretin önümüzdeki yıl en az 2 bin 800 TL olması talebiyle eylem düzenledi.

Beyoğlu'nda bulunan İŞKUR binasının önüne gelen işçiler, 'Asgari ücret en az 2 bin 800 TL olmalı, krizin bedelini ödemeyeceğiz' yazılı pankart açtı. DİSK Yönetim Kurulu Üyesi Kanber Saygılı da gruptakiler adına basın açıklaması yaptı. Milyonlarca işçinin gözünün kulağının bugün başlayan asgari ücret pazarlıklarında olduğunu söyleyen Kanber, "Asgari ücret, Türkiye'de emeğiyle geçinen herkesin meselesidir. Asgari ücret civarında ücretle çalışan işçiler, Türkiye iş gücünün neredeyse yüzde 65'ini oluşturmaktadır." ifadelerini kullandı. Kanber Saygılı, asgari ücretteki artışın diğer ücretleri de yukarı çektiğini hatırlatarak, asgari ücretin senelik olarak hesaplanmasının ve tümüyle vergi dışında kalması gerektiğini söyledi. İşçiler ve emekçilerin krize karşı korunması gerektiğini aksi takdirde krizin daha da büyüyebileceğini söyleyen DİSK Yönetim Kurulu Üyesi, asgari ücretin 2019 yılında en az 2 bin 800 TL olması gerektiğini söyledi.

İşçi eylemi işkur İstanbul Beyoğlu Asgari Ücret Asgari Ücret Eylemi DİSK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş Başkanı Çebi, Jean Onana İddialarına Cevap Verdi!
Beşiktaş Başkanı Çebi, Jean Onana İddialarına Cevap Verdi!
Beşiktaş'ta Jean Onana Krizi Derinleşiyor: Ayrılık İhtimali Artıyor!
Beşiktaş'ta Jean Onana Krizi Derinleşiyor: Ayrılık İhtimali Artıyor!