Artık O Maaşları Devlet Ödeyecek

Hükümetten yeni adım! O maaşları devlet ödeyecek.

Artık O Maaşları Devlet Ödeyecek

Sanayinin ihtiyaçları doğrultusunda 517 doktora öğrencisi yetiştirilecek. Program bitiminde 517 kişi doğrudan istihdam edilecekken, devlet 3 yıl boyunca destek sağlayacak.

Sanayinin yetişmiş iş gücü ihtiyacı karşılamak için hükümetten yeni adım geliyor. Sanayinin ihtiyaçları doğrultusunda yetiştirilecek doktora öğrencileri, program bitiminde hemen istihdam edilecekler.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank “120 farklı proje aracılığıyla sanayinin ihtiyaçları doğrultusunda 517 doktora öğrencisi yetiştirilecek.” ifadelerini kullandı. Bakan Varank, Sanayi Doktora Programı ile 33 üniversitenin, 77 farklı sanayi kuruluşuyla yaptığı iş projeleri desteklenmeye hak kazandığını bildirdi. Varank, şöyle devam etti: Hedefimiz 500 doktora öğrencisiyle başlamaktı. Fakat nitelikli talep karşısında daha fazla öğrenci ve sanayicinin bu imkândan faydalanmasını istedik.

KATMA DEĞERLİ ÜRETİM ARTACAK

Bakan Varank, programın en cezbedici kısmının istihdam olduğunu belirterek, şunları söyledi: Programın en cezbedici kısmıysa, doktora sonrası istihdam.

İSTİHDAMLARI İÇİN 3 YIL DESTEK

Bu öğrencilere doktoraları bittikten sonra sanayi sektöründe istihdamları için 3 yıl boyunca destek sağlayacağız. Bursiyerlerimiz mezun olduktan sonra iş arama zahmetine girmeyecek, doktora yaptıkları alanda istihdam edilecekler. Böylelikle sanayide nitelikli bilgiyle katma değerli üretimin gerçekleşmesini sağlayacağız.

maaş hükümet hükümetten yeni adım sanayi istihdam Bakan Varank Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Mustafa Varank
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
O Ses Türkiye'de Hadise'nin Yerine Gelecek İsim Belli Oldu
O Ses Türkiye'de Hadise'nin Yerine Gelecek İsim Belli Oldu
Bakan Ersoy'dan müzik yasağıyla ilgili flaş açıklama
Bakan Ersoy'dan müzik yasağıyla ilgili flaş açıklama
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx