Çalışma Bakanı Selçuk'tan Asgari Ücret Açıklaması

Milyonlarca çalışanın merakla beklediği 2019 yılı asgari ücret tutarının belirlenmesine yönelik ilk mesaj Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'tan geldi. Selçuk, asgari ücretin çalışanların memnuniyeti ve piyasa koşulları dikkate alınarak belirleneceğini kaydetti.

Çalışma Bakanı Selçuk'tan Asgari Ücret Açıklaması

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda bakanlığının 2019 yılı bütçesinin görüşmeleri sırasında açıklamalarda bulunan Bakan Selçuk, asgari ücret tespit çalışmaları hakkında da değerlendirmelerde bulundu.

Selçuk'un asgari ücretle ilgili açıklaması şöyle:

"Asgari ücrete ilişkin çalışmalarımızı işçilerimizin memnuniyetini ve piyasa dengelerini de göz önünde bulundurarak, sosyal taraflarla istişareye önem vererek yürütüyoruz. Gelecek hedeflerimizde daha da iyi noktada olmasını umut ettiğimiz asgari ücreti devraldığımız noktadan çok daha ileri
noktaya taşıdık. Hükümetlerimiz döneminde, 2002 yılına göre 2018 yılında asgari ücreti reel olarak yüzde 102,6; nominal olarak yüzde 770 oranında artırdık.
Ülkemizin yaşadığı ekonomik saldırılar izmir escort bayaniyle ülkemizdeki reel artış devam etmekte. 2019 yılı Asgari Ücret Tespit Komisyonu çalışmalarımız aralık ayı içerisinde işçi ve İşveren temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilecek."

çalışma bakanı Zehra Zümrüt Selçuk Asgari Ücret Asgari Ücret Açıklaması asgari ücret son durum asgari ücret tespit komisyonu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş Başkanı Çebi, Jean Onana İddialarına Cevap Verdi!
Beşiktaş Başkanı Çebi, Jean Onana İddialarına Cevap Verdi!
Beşiktaş'ta Jean Onana Krizi Derinleşiyor: Ayrılık İhtimali Artıyor!
Beşiktaş'ta Jean Onana Krizi Derinleşiyor: Ayrılık İhtimali Artıyor!