Çalışma Bakanı Selçuk'tan Asgari Ücret Açıklaması

Milyonlarca çalışanın merakla beklediği 2019 yılı asgari ücret tutarının belirlenmesine yönelik ilk mesaj Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'tan geldi. Selçuk, asgari ücretin çalışanların memnuniyeti ve piyasa koşulları dikkate alınarak belirleneceğini kaydetti.

Çalışma Bakanı Selçuk'tan Asgari Ücret Açıklaması

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda bakanlığının 2019 yılı bütçesinin görüşmeleri sırasında açıklamalarda bulunan Bakan Selçuk, asgari ücret tespit çalışmaları hakkında da değerlendirmelerde bulundu.

Selçuk'un asgari ücretle ilgili açıklaması şöyle:

"Asgari ücrete ilişkin çalışmalarımızı işçilerimizin memnuniyetini ve piyasa dengelerini de göz önünde bulundurarak, sosyal taraflarla istişareye önem vererek yürütüyoruz. Gelecek hedeflerimizde daha da iyi noktada olmasını umut ettiğimiz asgari ücreti devraldığımız noktadan çok daha ileri
noktaya taşıdık. Hükümetlerimiz döneminde, 2002 yılına göre 2018 yılında asgari ücreti reel olarak yüzde 102,6; nominal olarak yüzde 770 oranında artırdık.
Ülkemizin yaşadığı ekonomik saldırılar izmir escort bayaniyle ülkemizdeki reel artış devam etmekte. 2019 yılı Asgari Ücret Tespit Komisyonu çalışmalarımız aralık ayı içerisinde işçi ve İşveren temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilecek."

çalışma bakanı Zehra Zümrüt Selçuk Asgari Ücret Asgari Ücret Açıklaması asgari ücret son durum asgari ücret tespit komisyonu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2021 Survivor Ünlüler ve gönüllüler kadrosunda kimler var?
2021 Survivor Ünlüler ve gönüllüler kadrosunda kimler var?
Acun Ilıcalı’ya gönderme! ‘’ Benim şefim seninkinden daha iyi’’
Acun Ilıcalı’ya gönderme! ‘’ Benim şefim seninkinden daha iyi’’
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.