DİSK'ten Asgari Ücret Çıkışı ve 4 Acil Talep!

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu enflasyon artışının ücret artışının çok üzerinde olduğunu belirterek asgari ücretin 2018 yılı son 3 ayı için yeniden belirlenmesi gerektiğini söyledi.

DİSK'ten Asgari Ücret Çıkışı ve 4 Acil Talep!

2019 ASGARİ ÜCRETİ BU RAKAM ÜZERİNDEN TARTIŞILMALI

Çerkezoğlu son 3 ay için yeniden belirleme yapıldıktan sonra bu rakam üzerinden 2019 yılı asgari ücreti tartışmalıyız dedi.

 

Krizi fırsata çevirmek isteyen işverenlerin varlığına dikkat çeken Çerkezoğlu, önlem olarak bir an önce toplu işten çıkarmaların yasaklanmasını istedi.

‘KRİZİ FIRSATA ÇEVİRENLERE KARŞI, TOPLU İŞTEN ÇIKARMA YASAKLANMALI’

DİSK’in 4 acil talebini Edirne’de de anlatan Genel Başkan Çerkezoğlu , enflasyonun ücret artışlarının çok üzerinde arttığını hatırlatarak asgari ücretin yılın son 3 ayı için yeniden belirlenmesi gerektiğinin altını çizdi:

4 ACİL TALEP

“Asgari ücret tespit komisyonu derhal toplanmalı, 2018 yılı son 3 ayı için yeni bir asgari ücret belirlenmeli ve 2019 asgari ücreti de bu rakam üzerinden tartışılmalıdır.

İkincisi krizi fırsata çevirenlere karşı toplu işten çıkarmaların tamamen yasaklanması gerekiyor ve mecliste bununla ilgili bir düzenleme istiyoruz. Bu süreçte işsizlik sigortası fonunun işçiler ve işsizler için kullanılması, işsizlik sigortasından yararlanma şartlarının kolaylaştırılması, sürenin ve miktarın arttırılması lazım.

Dünyanın en adaletsiz vergi sistemi Türkiye’de. Devletin topladığı verginin bütün yükü işçinin, emekçinin üzerinde. Adaletli bir vergi sistemi istiyoruz, çok kazanandan çok vergi alınan, karın, faizin, rantın vergilendirildiği bir sistem istiyoruz.

Dördüncü olarak da elektrik, su, doğalgaz gibi temel tüketim maddelerine yapılan zamların geri alınmasını istiyoruz. Bunlar 4 acil talebimiz.” dedi.

Android uygulamamızı ücretsiz indirmek için >>>> TIKLAYIN

İOS uygulamasını ücretsiz indirmek için >>>> TIKLAYIN

DİSK Asgari Ücret 2019 asgari ücret
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şubat Ayı Enflasyon Rakamları Açıklandı
Şubat Ayı Enflasyon Rakamları Açıklandı
Akaryakıta Büyük İndirim Gelecek
Akaryakıta Büyük İndirim Gelecek