Bosch Çamaşır Makinesi Su Isıtmama Sorununa Çözüm

Çamaşır makinelerinde suyun ısınmaması, makinede çok ciddi bir problemin mevcut olduğuna işaret etmektedir.

Bosch Çamaşır Makinesi Su Isıtmama Sorununa Çözüm

Temel olarak makinelerin en önemli özelliklerinin başında gelen yüksek su sıcaklığında çamaşırların yıkanması fonksiyonunun yerine getirilememesi, ciddi bir performans ve işlev sorununu oluşturmaktadır. Çamaşır makinesinin kullanımı sırasında bu tip bir su ısınmaması sorunu ile karşı karşıya kalınması durumunda mutlaka en kısa süre içerisinde Bosch Servisi merkezinin profesyonel çamaşır makinesi servisi hizmetlerinden yararlanılması gerekmektedir. Daha kaliteli ve daha hızlı bir arıza çözümü açısından gerekli olan teknik bilgi ve donanım açısından hazırlıklı olan servis ekipleri tarafından arıza onarımları çok kıs aşureler içerisinde etkin bir şekilde tamamlanabiliyor.

 

Çamaşır makinesinin programa uygun şekilde aldığı suyu ısıtamamasına neden olabilecek birden fazla etken mevcuttur. Bunların en başında rezistans sorunları gelmektedir. Rezistansın yerinden oynamış olması, yoğun kireç tutmuş olması ya da bağlantı sorunlarının mevcut olması suyun ısıtılamamasına neden olabilir. Bu gibi durumlarda ise öncelikli olarak rezistans kontrol edilmelidir. Rezistans yerinden oynamış ise yerine oturtulur, kireç bağlamış ise özel kireç sökücüler kullanılarak, kireç sökülür ve bağlantı sorunları giderilir. Bu şekilde çamaşır makinesinin yıkama suyunu ısıtmaması sorunu kısa sürede giderilebilir. Ancak rezistansta onarımın mümkün olmaması durumunda ÇekmeköyBosch Servisi teknik personelleri tarafından çamaşır makinesinin rezistansının değişimi gerçekleştirilir.

 

Çamaşır makinesinin program kartında meydana gelen bir yazılım ya da teknik sorunda yıkama suyunun ısıtılamamasına neden olabilir. Bu durumda ise Pendik Bosch Servisi teknik personelleri tarafından makinenin program aygıtı yerinden sökülerek, etkin teknik ekipmanlar ile yazılımsal ve elektriksel kontrolleri gerçekleştirilir. Tespit edilen arızalar ile ilgili olarak hızlı bir onarım işlemi gerçekleştirilir. Ancak onarımı mümkün olmaması durumunda çamaşır makinesinin program aygıtında da parça değişimi uygulanabilir. Servis bünyesinde uygulanan tüm parça değişimlerinde sadece orijinal yedek parça kullanımı gerçekleştiriliyor. Böylelikle makinenin ilgili parçasının onarım sonrasında da yüksek potansiyelde kullanım sağlayacak uzun ömürlü bir kullanım performansına sahip olması sağlanabiliyor. Ayrıca ilgili parçalar için servis merkezinin güvencesi kapsamında 1 yıllık garanti desteği sağlanıyor. Bu garanti kapsamında aynı parçada aynı ya da benzer arızalanmaların tüketici açısından mağduriyet oluşturmaması sağlanabiliyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akaryakıta Büyük İndirim Gelecek
Akaryakıta Büyük İndirim Gelecek
Fenerbahçe ve Galatasarayın Rakipleri Belli Oldu
Fenerbahçe ve Galatasarayın Rakipleri Belli Oldu