Reklamı Geç
Advert

Yenidoğan canlandırma programı eğitimi tamamlandı

Karabük’te Sağlık Bakanlığı tarafından düzenlenen Yenidoğan Canlandırma Programı (NRP) Eğitimi 49 personelin katılımıyla gerçekleştirildi..

Yenidoğan canlandırma programı eğitimi tamamlandı
Bu içerik 115 kez okundu.

Karabük’te Sağlık Bakanlığı tarafından düzenlenen Yenidoğan Canlandırma Programı (NRP) Eğitimi 49 personelin katılımıyla gerçekleştirildi.
Türkiye’de asfiksiye (boğulma, nefessiz kalma) bağlı ölümlerin ve sekellerin önlenmesi amacıyla Yenidoğan Canlandırma Programı (NRP) Eğitimleri yürütülmektedir. Program kapsamında yurt çapında doğum salonunda çalışan ve yenidoğana yönelik girişimde bulunan tüm sağlık çalışanlarının standart bir canlandırma uygulayabilmesi için gerekli bilgi ve becerilerle donatılması amacıyla Karabük’te 19- 21 Haziran 2018 tarihleri arasında Hilton Garden Inn Safranbolu Otelde gerçekleştirildi.
Yenidoğan Canlandırma Uygulayıcı Eğitimine, Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve İl Ambulans Servisi Komuta Kontrol Merkezinden olmak üzere 49 ( 9 hekim, 11 ebe, 7 hemşire, 13 acil tıp teknisyeni, 6 paramedik, 2 sağlık teknikeri, 1 sağlık memuru) sağlık personeli eğitimini başarıyla tamamlayarak sertifikalarını aldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çalıştığı Bankayı 15 Milyon TL Dolandırdı
Çalıştığı Bankayı 15 Milyon TL Dolandırdı
KPSS'ye Evde Hazırlandı, Türkiye Birincisi Oldu
KPSS'ye Evde Hazırlandı, Türkiye Birincisi Oldu