Reklamı Geç
Advert

Erdek’te kayıt dışı tekne sayısı çoğalıyor

Erdek Liman Başkanı Cemal Yıldırım, Erdek ve yöresinde 400’e yakın faturasız ve C uygunluk belgesi olmayan özel tekne bulunduğunu bildirdi..

Erdek’te kayıt dışı tekne sayısı çoğalıyor
Bu içerik 207 kez okundu.
Erdek Liman Başkanı Cemal Yıldırım, Erdek ve yöresinde 400’e yakın faturasız ve C uygunluk belgesi olmayan özel tekne bulunduğunu bildirdi.
Balıkesir’in Erdek ilçesi ve bağlı kırsal mahallelerde faaliyet gösteren kayıtsız tekneler hakkında İhlas Haber Ajansı’na (İHA) açıklama yapan Erdek Liman Başkanı Cemal Yıldırım, "2011 yılında çıkan Bağlama Kütüğü Yönetmeliği’ne göre yeni teknelerin C uygunluk belgesi almaları gerekiyor. Faturası olsa bile bu tekneleri kayıt altına alamıyoruz. Yine hiç ruhsatı olmayan tekneler de var. Tabii onlar da kayıtsız durumda. Yaklaşık 3 yıldır bu durumda bulunan tekneler için af çıkmasını bekliyoruz” dedi.

"Sınavda bir çok kişi başarılı oldu"
Yeni yönetmelik gereğince teknelerin artık yalnız bağlı oldukları yerlerden değil, her yerden alım satımlarını ve ruhsat değişimlerini liman başkanlıkları aracılığıyla yapılabileceklerini kaydeden Yıldırım, "Geçtiğimiz günlerde Erdek’te büyük balıkçı tekneleri için telsizci ve balıkçı gemi kaptanlığı sınavı yaptık, çok kişi bu sınava girerek başarılı oldu” şeklinde konuştu.

Yazın nüfus 200 bini buluyor
Erdek Limanı’nın yetersizliğine de değinen Yıldırım, en büyük sorununun limana gelen büyük tonajlı araçlar olduğunu belirterek, "Erdek’in 34 bin olan kış nüfusu, yaz aylarında 200 binleri buluyor. Büyük tonajlı araçlar, yaz aylarında geçtikleri caddelerde tehlike oluşturuyor. Erdek’in acilen çevre yoluna ihtiyacı var” dedi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan: İş Bankasından Sonra Sıra Onda
Erdoğan: İş Bankasından Sonra Sıra Onda
Varlık Fonu THY'ye Dolarla Uçak Sattı!
Varlık Fonu THY'ye Dolarla Uçak Sattı!