LÖSEV’de spor şenliği coşkusu

LÖSEV Lösemili Çocuklar Köyü’nde gerçekleşen LÖSEV Spor Şenliği’nde Türkiye’nin dört bir tarafından gelen 20 lösemili çocuk azimleri ve kazanma inançları ile mücadelenin kurallarını yeniden yazdı..

LÖSEV’de spor şenliği coşkusu

LÖSEV Lösemili Çocuklar Köyü’nde gerçekleşen LÖSEV Spor Şenliği’nde Türkiye’nin dört bir tarafından gelen 20 lösemili çocuk azimleri ve kazanma inançları ile mücadelenin kurallarını yeniden yazdı.
Kurulduğu günden bu yana lösemi ve kansere karşı savaş açan LÖSEV, hayata geçirdiği her etkinlik ile sağlıklı yaşamın önemine dikkat çekiyor.
Kanser ve lösemide farkındalığı en üst düzeye çıkarmayı hedefleyen LÖSEV, her yıl düzenlediği spor şenlikleri ile atletizm, satranç, masa tenisi ve yüzme gibi branşlarda başarılı çocuklarını belirliyor. Dereceye giren çocukları ise harika bir ödül ve uluslararası bir gezi ve mücadele daha bekliyor. Seçimler sonucu alanında başarılı olan çocuklar her yıl Moskova’da düzenlenen ve LÖSEV olarak katılım gösterilen Onkoloji Olimpiyat Oyunları’nda ülkemizi temsil ediyor. Bu yıl da 20 ülkenin katılımıyla ağustos ayının ilk haftası düzenlenecek olan olimpiyatlarda 10 çocuk Türkiye’yi temsil edecek.

"Onların kahraman olduğunu bir kez daha hatırlatıyoruz"
Lösemili Çocuklar Köyü’nde gerçekleşen etkinlik hakkında açıklama yapan LÖSEV Genel Koordinatörü Hülya ÜNVER, “LÖSEV olarak lösemi canavarını yenen çocuklarımızın spor ruhu ile büyümelerini, barış, dostluk, kardeşlik, sevgi ve saygı gibi birleştirici unsurları güçlendirmeyi hedefliyoruz. Bu sebeple gerçekleştirdiğimiz etkinliklerde çeşitli illerden gelen çocuklarımızı spor etrafında birleştirerek, onların birer kahraman olduğunu bir kez daha hatırlatıyoruz” dedi.
Seçmelere İzmir’den katılarak 3 farklı dalda yarışan Gizem K. Moskova’daki olimpiyatlarda LÖSEV’i ve ülkemi temsil etmek istiyorum. Hala lösemi tedavisi gören kardeşlerim için yarışacağım ve onlara umut olacağım" diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şubat Ayı Enflasyon Rakamları Açıklandı
Şubat Ayı Enflasyon Rakamları Açıklandı
Akaryakıta Büyük İndirim Gelecek
Akaryakıta Büyük İndirim Gelecek