Afrin şehitleri için fidan dikimi yapıldı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından ’Şehrimi Seviyorum, Ağacımı Dikiyorum’ kampanyası kapsamında başlatılan 2 milyon ağaç ve bitki dikimi projesinde şehit olan askerler için fidan dikimi gerçekleştirildi..

Afrin şehitleri için fidan dikimi yapıldı
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından ’Şehrimi Seviyorum, Ağacımı Dikiyorum’ kampanyası kapsamında başlatılan 2 milyon ağaç ve bitki dikimi projesinde şehit olan askerler için fidan dikimi gerçekleştirildi.
GAP Vadisinde gerçekleştirilen fidan dikimine Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ve Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi üyeleri katıldı. Zeytindalı harekatında şehit olan askerlerin isimlerinin yer aldığı fidanlar toprakla buluşturularak dualar okundu. Vatan uğruna her daim şehit olmaya hazır olduklarını belirterek bir konuşma yapan Çiftçi, “Milletimizi Ülkemizi seviyoruz ve dolayısıyla şehitlerimizi öncelikle kalbimizde yaşatacağız hem de bu kutsal topraklarda diktiğimiz fidanlarla isimlerini yaşatacağız” dedi.
Şehitlere rahmet dileyen Çiftçi, "Yakın zamanda Kahraman ordumuz, sınır ötesindeki terör unsurlarını bertaraf etmek üzere zeytindalı harekatını başlattı. Ordumuz Afrin’i terör örgütlerinden temizledi. Burada şehit olan ülkemizin kahraman evlatlarını rahmet ve minnetle anıyoruz. Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisindeki gençlerimiz ile birlikte GAP Vadisinde şehitlerimizin anısına ağaç dikimi gerçekleştireceğiz. Askerlerimiz Ülkeleri, Milleti için can verdi, şu bilinmeli ki hepimiz şehit olmaya hazırız, Milletimizi Ülkemizi seviyoruz ve dolayısıyla şehitlerimizi öncelikle kalbimizde yaşatacağız hem de bu kutsal topraklarda dikeceğimiz fidanlar ile anılarını yaşatacağız” şeklinde konuştu. Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi Başkanı Faruk Evran ise “Zeytindalı harekatında şehit düşen askerlerimizin anısına ağaç dikimi gerçekleştireceğiz. Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi ile Şanlıurfa Gençliği olarak şehitlerimizi unutmadığımızın daima şehitlerimizin acısını yüreğimizde hissedeceğimizi belirtmek istiyorum” diye konuştu.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akaryakıta Büyük İndirim Gelecek
Akaryakıta Büyük İndirim Gelecek
Fenerbahçe ve Galatasarayın Rakipleri Belli Oldu
Fenerbahçe ve Galatasarayın Rakipleri Belli Oldu