Reklamı Geç
Advert


Taşerona kadro görüşülecek ! 9 Ocak Bakanlar Kurulu kararları bekleniyor

Taşeron işçilere kadro verilecek mi? 750 bin taşeron işçi 9 Ocak Pazartesi günü yapılacak Bakanlar Kurulu'nun kararlarını bekleniyor.

Taşerona kadro görüşülecek ! 9 Ocak Bakanlar Kurulu kararları bekleniyor
Advert
Kamuda çalışan ve esas işi yapan 750 bin taşeron işçi hükümetten kadro istiyor. Sosyal medyada bir araya gelerek seslerini duyurmaya çalışan taşeron işçiler gözlerini yarın yapılacak olan Bakanlar Kurulu toplantısına çevirdi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, en son yaptı açıklamada taşeron işçilerin kadro sorununun çözüleceğini belirtmişti. 9 Ocak Bakanlar Kurulu'nda taşeron işçilerin kadro sorununun da görüşülmesi bekleniyor. Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, ülkemizde yaşanan terör saldırıları nedeniyle geçtiğimiz haftalarda yapılan Bakanlar Kurulu toplantılarında taşeron işçilere kadro gelişmelerinin görüşülemediğini aktardı.

BAKANLAR KURULU'NDA TAŞERONA KADRO GELİŞMESİ YAŞANACAK MI?

750 bin taşeron işçi 9 Ocak Pazartesi günü yapılacak Bakanlar Kurulu kararlarını şimdiden merak etmeye başladı. Hükümetten taşeron işçilerin kadro sorununu çözmesi beklenen işçiler Başbakan Binali Yıldırım ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan müjde bekliyorlar.

300 TAŞERON İŞÇİYE KADRO VERİLDİ

Mersin Uluslararası Liman İşletmeleri AŞ’de (MIP) taşeron şirkette görev yapan 300 taşeron işçi ana bünye kadrosuna geçirildi. PSA ile AKFEN Holdingin yüzde 50’şer ortak olduğu Mersin Limanında çalışan 300 taşeron işçi şirket kadrosuna alındı. Liman-İş Sendikasının yaptığı anlaşmayla, MIP’de çalışan 300 taşeron işçi, MIP patronu ile yürürlükte olan Toplu İş Sözleşmesinden faydalanacak şekilde ana bünyede kadroya alındı.


Kamupersoneli.net

taşeron kadro taşeron işçi sorunu devlette taşeron taşeron sorunu taşeron işçi sorunu taşerona kadro
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadro Sınavı Nasıl Yapılacak. En az 50 puan şartı.
Kadro Sınavı Nasıl Yapılacak. En az 50 puan şartı.
Milletvekilleri'nin taşeron sıkıntısı.!
Milletvekilleri'nin taşeron sıkıntısı.!