Reklamı Geç
Advert


Bakan Müezzinoğlu’ndan Büyükanne Projesi ve Taşeron Açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, torun bakan büyükanneye bebek parası projesinin kamuoyuna yansıdığı gibi olmadığını bildirdi.Projenin İstanbul Sanayi Odası’yla gerçekleştirilen pilot bir proje olduğunu ifade eden Bakan Müezzinoğlu, şu bilgiyi verdi:

Bakan Müezzinoğlu’ndan Büyükanne Projesi ve Taşeron Açıklaması
Advert

“Büyükanne projesini, İstanbul Sanayi Odası (İSO) ile birlikte 1.5 aydır çalışıyoruz. İSO ve İstanbul Sanayi Odası’ndaki iş dünyasının sponsorlarıyla, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı birlikte bir proje uygulamasını, protokolünü, ay sonuna kadar hazırlayıp tamamlayacak ve ay sonu, protokolle bir pilot uygulama çalışmasını yaklaşık bin ailede yapacağız. Büyükanne projesinin artıları, eksileri, nasıl yaparsak daha iyi oluru, yıl ortasında görmüş olacağız. Projenin şu andaki boyutu, kamuoyuna yansıtıldığı gibi değil. İstanbul Sanayi Odası ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın ‘Büyükanne’ pilot uygulama projesidir.”

Taşeron işçi sabırlı olmalı

Çalışma hayatında milli seferberlik başlattıklarını belirten Müezzinoğlu, taşeron işçilerin kadroya alınması konsunda, “Kamu çalışanı reformunu, 2017 ortalarına kadar başarabilirsek bunun içinde şekillendireceğiz. Taşeron çalışanlarımız biraz daha sabırlı olmalı” dedi.

Kaynak: www.muhasebex.com

taşeron yasası taşeron sorunu taşerona kadro taşeron işçi sorunu taşeron işçi kadrosu taşeron
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadro Sınavı Nasıl Yapılacak. En az 50 puan şartı.
Kadro Sınavı Nasıl Yapılacak. En az 50 puan şartı.
Milletvekilleri'nin taşeron sıkıntısı.!
Milletvekilleri'nin taşeron sıkıntısı.!