Reklamı Geç
Advert


Taşeron işçiye 400 Bin Liralık Tazminat

Samsun'da iş mahkemesinden Yedaş'a rekor tazminat davası çıktı. Nurettin Yılmaz adlı taşeron işçinin açtığı davada yaklaşık 400 bin TL ödemeye mahkum edilen YEDAŞ kararı temziye götürmeye hazırlanıyor.

Taşeron işçiye 400 Bin Liralık Tazminat
Advert

14. 06.2011 tarihinde Nurettin Yılmaz adlı işçi Çalık Yedaş'ın taşeronluğunu yapan Kalenderoğlu firmasında çalışırken, elektrik direğinden düşüp kaza geçirdi. Kaza sonucu belden aşağısı felç olan ve İstanbul adli tıptan % 60 rapor alan Yılmaz, olayı iş mahkemesine taşıdı. 5 yıl süren davada ise karar bugün çıktı. İş mahkemelerinden çıkan en yüksek tazminat kararlarından biri alınırken, 400 bin TL'lik tazminat kararı Yedaş yetkililerini şok etti.

 

HAKİM KARARINI AÇIKLADI

İş Mahkemesinde görülen bugünkü davada bilirkişi raporlarının tamamlandığı ve araştırılacak başka bir hususun kalmadığı hükmüne varan iş mahkemesi hakimi kararını açıkladı. Çalış Yedaş ve taşeron firmayı %80 suçlu bulan mahkeme Nurettin Yılmaz adlı işçiye 288 bin TL maddi, kazazedeye, eşine ve çocuğuna 105 bin TL manevi tazminat verilmesine karar verdi. 

 

REKOR TAZMİNAT ŞOK ETTİ

Samsun'da iş mahkemelerinde görülen en yüksek tazminat davalarından biri olarak kayıtlara geçen davada Yedaş toplamda 393 bin TL maddi ve manevi tazminat ödemeye mahkum edilirken, mahkeme paranın 5 yıllık faizleriyle birlikte ödenmesine hükmetti. Faizleri ile birlikte 400 bin TL'yi geçen davada YEDAŞ avukatları büyük bir şaşkınlık yaşarken, davayı temziye götüreceklerini belirttiler.

 

MADDİ TAZMİNAT YERİNDE KARAR

 

Nurettin Yılmaz'ın avukatı Alperen Carus ise maddi tazminat davasının yerinde bir karar olmakla birlikte manevi tazminatın az olduğunu söyleyerek temyize başvuracaklarını belirtti. Carus;'Burada müvekkilimin düştüğü durumu ve yaşadıklarını geriye getirmek mümkün olmamakla birlikte mahkememizin almış olduğu karar bir nebze de olsa ailenin bundan sonraki hayatlarını daha rahat idame ettirmeleri açısından önemlidir.' dedi.

Kaynak: www.gercektaraf.com

taşeron tazminat işçi
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadro Sınavı Nasıl Yapılacak. En az 50 puan şartı.
Kadro Sınavı Nasıl Yapılacak. En az 50 puan şartı.
Milletvekilleri'nin taşeron sıkıntısı.!
Milletvekilleri'nin taşeron sıkıntısı.!