Niğde’de Kosgeb’den 8 firma destek alacak

Niğde’de “KOBİ Gelişim Destek Programı" bilgilendirme toplantısı yapıldı..

Niğde’de Kosgeb’den 8 firma destek alacak

Niğde’de “KOBİ Gelişim Destek Programı" bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Niğde Valisi Yılmaz Şimşek’in başkanlığında yapılan toplantıda, Vali Yardımcısı Cemil Kılınç ve KOBİGEL projesi kapsamında destek almaya hak kazanan firmaların temsilcileri katıldı.
Üretim ve İhracatta Teknoloji Seviyesi Yüksek, Katma Değerli Ürünlerin Payının Arttırılması ‘’ çağrısına başvuru yapan KOBİ’ler arasında ilk 3000’e giren 8 firma temsilcisine bilgi verildi.
KOSGEB’in özel sektörün gücüne güç katmak için tüm kaynaklarını seferber ettiğini söyleyen Vali Şimşek konuşmasında şunları söyledi:"Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) tarafından Niğde’de KOBİGEL projesinde 8 işletmenin desteklenecek. Ülkemizin ve Niğde’nin kalkınması özel sektörün gücüyle oluyor. Ekonomik hayatımızın üretimin ve istihdamın destekleyici kurtuluşlarından biri olan KOSGEB özel sektörün gücüne güç katmak için tüm kaynaklarını seferber ediyor. KOSGEB bir yandan desteklediği AR-GE Projeleriyle katma değeri yüksek ülkemizin stratejik önceliklerine uygun üretimin yapılmasını teşvik ederken diğer yandan girişimcilik destekleriyle girişimcilik kültürünü geliştirmeye ekonomik çeşitliliği arttırmaya çalışmaktadır.
Son dönemde AR-GE’si yapılan ürünlerin seri üretimine dönük yatırımlar ve ithal ara malların ülkemizde üretilmesi için 5 Milyon TL’ye kadar destek verilen iki farklı programla Niğde’mizin kullanıma açılmıştır"dedi.
Kobilerin gücüne güç katıldı
Şimşek,"KOBİ’lerimizden yüzde yüz destekli bu programlara başvuru yapmanızı Niğde’mizin ekonomik gücüne güç katmanızı bekliyoruz. KOSGEB Niğde ilinde sadece 2017 yılında 294 işletmemize 4 Milyon TL destek sağladı. Faaliyete geçtiği 2013 yılından bu yana 586 farklı işletmeye 10 Milyon TL fon aktardı. İlimizde çeşitli kurumlar iş birliğinde 2017 yılında 30, 2010 yılından bu yana toplam 118 adet Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi düzenlendi. Söz konusu eğitimlerle 4 bin 244 katılımcı girişimcilik konusunda eğitildi. Bu katılımcılardan 204’ü işletmesini kurdu ve KOSGEB’den toplam 4 milyon 694 bin 940 TL destek aldı.2017 yılında 53’ü kadın olmak üzere toplam 132 yeni girişimciye 2 milyon 314 bin 338 TL destek verildi"diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akaryakıta Büyük İndirim Gelecek
Akaryakıta Büyük İndirim Gelecek
Fenerbahçe ve Galatasarayın Rakipleri Belli Oldu
Fenerbahçe ve Galatasarayın Rakipleri Belli Oldu