Reklamı Geç
Advert

Mardinli kadınlar Vicdan Konvoyu’nda

MARDİN (İHA) – Suriye hapishanelerinde hukuka aykırı şekilde tutulan ve her gün işkence edilen kadınların seslerini duyurmak için düzenlenen "Vicdan Konvoyu"na Mardin’den katılan kadınlar Hatay’a gitmek üzere yola çıktı..

Mardinli kadınlar Vicdan Konvoyu’nda
Bu içerik 306 kez okundu.
MARDİN (İHA) – Suriye hapishanelerinde hukuka aykırı şekilde tutulan ve her gün işkence edilen kadınların seslerini duyurmak için düzenlenen "Vicdan Konvoyu"na Mardin’den katılan kadınlar Hatay’a gitmek üzere yola çıktı.
Mardin Valisi Mustafa Yaman ve Mardin Büyükşehir Belediyesi Kadın Politikalar Daire Başkan Vekili Mehtap Bingül, 15 Temmuz Şehitler Parkı’nda kadınlarla bir araya gelerek Hatay sınırına giden kadınlara destek verdi.
Mardin’in Artuklu ilçesinde 15 Temmuz Şehitler parkında bir araya gelen yaklaşık 47 kadın Suriye’de 7 yıldır devam eden savaşta hapsedilen, işkence ve kötü muamele gören kadınlara dikkat çekmek ve özgürlüklerini talep etmek için oluşturulan uluslararası vicdan konvoyu ile Mardin’den yola çıktı.
Mardin Memur Sen Mardin Şube Başkanı Mustafa Aydın kısa bir konuşma yaparak kadınların haklarının ve özgürlüklerinin korunması gerektiğine değinerek zulme karşı susulmaması gerektiğini söyledi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan: İş Bankasından Sonra Sıra Onda
Erdoğan: İş Bankasından Sonra Sıra Onda
Varlık Fonu THY'ye Dolarla Uçak Sattı!
Varlık Fonu THY'ye Dolarla Uçak Sattı!