Reklamı Geç
Advert


Bakanlar Kurulu Bugün Toplanıyor.!

Taşeron işçilere kadro verilecek mi derken gözler 26 Aralık Bakanlar kurulu toplantısına çevrildi. İşte taşerona kadro son dakika haberleri ve gelişmeleri...

Bakanlar Kurulu Bugün Toplanıyor.!
Advert

Taşeron işçilere kadro verilecek mi derken gözler 26 Aralık Bakanlar kurulu toplantısına çevrildi. İşte taşerona kadro son dakika haberleri ve gelişmeleri...

Kamuda çalışan 720 bin taşeron işçinin kadro hayali yarın ki Bakanlar kurulu toplantısının ardından gerçek olacak mı? Daha önce konuyla ilgili olarak BaşbakanYardımcısı Nurettin Canikli taşeron işçilere kadro gelişmeleriyle ilgili açıklamalar yapmıştı. Şimdi ise taşeron işçilere kadro açıklaması Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'ndan geldi. 

Taşeronlara kadro konusunda detaylı açıklamalarda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu 2017 yılına yönelik çalışmalar yaptıklarını belirterek "Haklarını güvence altına alacağız" dedi. Bakan Müezzinoğlu, "Bu konuya 2017'de bakacağız. Çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ekonomimizi toparlayıp önümüzdeki dönemde görüşeceğiz. Haklarını güvence altına alacağız ama bu memuriyet olmayacak" dedi.

Ayırca Bakan Müezzinoğlu; "Kamu personeli reformunun hayata geçirilmesi halinde kamudaki tüm personeller memnun kalacak. Taşeron işçiler kamuda istihdam edilirlerse, aldıkları maaşlar sabit kalacak ve özel sözleşmeli personel statüsünde istihdam edilecekler. Bu da demek oluyor ki, taşeron işçi kadrolu değil, sözleşmeli personel olacak." dedi.

Taşeron işçilere kadro verilip verilmeyeceği 26 Aralık 2016 Pazartesi tarihinde yapılacak olan Bakanlar Kurulu toplantısının ardından belli olacak. Kpss.web.tr olarak gelişmeleri yakında takip edeceğiz ve siz taşeron işçilere sıcağı sıcağına bilgilendireceğiz. Son dakika taşeron işçi haber ve gelişmelerini sitemizden takip edebilirsiniz.

taşeron yasası taşeron sorunu taşerona kadro taşeron işçi sorunu taşeron işçi kadrosu taşeron
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadro Sınavı Nasıl Yapılacak. En az 50 puan şartı.
Kadro Sınavı Nasıl Yapılacak. En az 50 puan şartı.
Milletvekilleri'nin taşeron sıkıntısı.!
Milletvekilleri'nin taşeron sıkıntısı.!