Aile'de Şehit Sorgulama Nasıl Yapılır?

E Devlet sisteminin erişime açtığı soyağacı bilgisi sorgulama işleminde büyük yoğunluk devam ederken bu sabah saatlerinden itibaren vatandaşlar şehit listesi sorgulamak için msb.gov.tr adresine akın etmeye başladı. Milli Savunma Bakanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden yapılan bu işlem ile Osmanlı’nın yıkılış dönemi ile Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunda yaşanan savaşlarda şehit olanların kaydı öğrenilebiliyor. ‘’Ailemden şehit olanları nasıl öğreneceğim’’ bugün cevabı en çok merak edilen soruların başında geldi. Şu an bu bilgileri görüntülemek isteyenler yaşanan büyük yoğunluk nedeni ile sisteme erişim sağlayamıyor. Peki Milli Savunma Bakanlığı (MSB) ile şehitler listesi sorgulama nasıl yapılır?

Aile'de Şehit Sorgulama Nasıl Yapılır?


MSB İLE ŞEHİT LİSTESİ NASIL ÖĞRENİLİR?

Geçtiğimiz hafta turkiye.gov.tr adresi üzerinden erişime açılan soağacı sisteminde büyük yoğunluk yaşanmıştı. Bu sabah saatlerinden itibaren soy sorgulamanın yanı sıra şehit listesi de aranmaya başladı. Milli Savunma Bakanlığı (MSB) ise 2008'de "Şehit Tespit Projesi" kapsamında Osmanlı'nın yıkılış dönemi ile Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunda yaşanan savaşlarda şehit olanların kaydını internete taşımıştı. Vatandaşlar ailelerinden şehit düşen olup olmadığını, varsa hangi savaşta şehit düştüklerini öğrenmek için MSB'nin sitesinde yer alan 'Şehit Listesi'ne giriyor.

ŞEHİT LİSTESİ SORGULA

Sistemde 1853 Kırım Savaşı, 1877-1878 Osmanlı- Rus Savaşı, 1897 Osmanlı-Yunan Savaşı, 1911 Trablusgarp savaşı, 1912-1913 Balkan Savaşı, 1914-1918 Birinci Dünya Savaşı, 1919-1922 İstiklal Savaşı, 1950-1953 Kore Savaşı ve 1974 Kıbrıs Barış Harekatı'nda şehit düşenlerin kimlik bilgileri yer alıyor.

Milli Savunma Bakanlığı'nın resmi internet sitesinde yer alan bu hizmete erişebilmek için ilk olarak http://msb.gov.tr/Personel/SehitleriListele adresini ziyaret edin. Karşınıza çıkan pencereden sizden istenilen tüm bilgileri girerek ulaşım sağlayabilirsiniz.

şehit listesi sorgulama ailede şehit listesi milli savunma bakanlığı şehit listesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şubat Ayı Enflasyon Rakamları Açıklandı
Şubat Ayı Enflasyon Rakamları Açıklandı
Akaryakıta Büyük İndirim Gelecek
Akaryakıta Büyük İndirim Gelecek