19 yaşındaki genç hesabına yanlışlıkla yatırılan işçinin maaşını iade etti

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde 19 yaşındaki genç, banka hesabına yanlışlıkla yatan bin 404 TL tutarındaki maaşı, aynı adı taşıyan işçinin hesabına yatırılması için geri gönderdi..

19 yaşındaki genç hesabına yanlışlıkla yatırılan işçinin maaşını iade etti

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde 19 yaşındaki genç, banka hesabına yanlışlıkla yatan bin 404 TL tutarındaki maaşı, aynı adı taşıyan işçinin hesabına yatırılması için geri gönderdi.
Kadirli ilçesinde üniversite sınavına hazırlanan 19 yaşındaki Muhammet Çolakça, banka hesabına 1.404.6 TL para yatırıldığını fark etti. Paranın nereden hesabına yatırıldığını öğrenmek için banka şubesine giden genç, İstanbul’da faaliyet gösteren bir firma tarafından asgari ücret ödemesi açıklamasıyla hesabına paranın aktarıldığını tespit etti.
Firma ile temasa geçen Muhammet Çolakça İstanbul’da yasayan ve kendisi ile aynı adı taşıyan bir işçi ile kendisinin karıştırıldığını, paranın da işçi olan Muhammet Çolakça’ya yatırılacağına kendi hesabına gönderildiğini öğrenince parayı iade etti. Çolakça, "Banka hesabıma İstanbul’dan böyle bir para yatırılınca yanlışlık olduğunu zaten anlamıştım. Hesabıma yanlışlıkla gönderilen bu parayı diğer kişiye gönderilmek üzere aynı şekilde kuruşu kuruşuna firmaya iade ettim. Öğrenciyim ama bana ait olmayan bu paraya da dokunmadım" şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray İçin Zirve Yarışında Kritik Viraj
Galatasaray İçin Zirve Yarışında Kritik Viraj
Şubat Ayı Enflasyon Rakamları Açıklandı
Şubat Ayı Enflasyon Rakamları Açıklandı
kartal escort