Yazar ve şair Erkan ÜNLÜ den (İmam-katil-hayat kadını) romanı raflarda

Mavi Mühür, Leyla, Sanal Aşkın Gerçek Acısı adlı kitaplarıyla büyük bir çıkış yakalayan şair ve yazar Erkan ÜNLÜ' nün 4. Romanı olan "Katil , İmam ,Hayat Kadını" kesişen yollar alt başlığı ile raflardaki ve online kitap satış sitelerindeki yerini aldı.

Yazar ve şair Erkan ÜNLÜ den (İmam-katil-hayat kadını) romanı raflarda

Mavi Mühür, Leyla, Sanal Aşkın Gerçek Acısı adlı kitaplarıyla büyük bir çıkış yakalayan şair ve yazar Erkan ÜNLÜ' nün 4. Romanı olan "Katil , İmam ,Hayat Kadını" kesişen yollar alt başlığı ile raflardaki ve online kitap satış sitelerindeki yerini aldı.Yazdığı romanlarla ciddi bir okur kitlesine ulaşan Erkan ÜNLÜ, Leyla romanın aksine "Katil , İmam ,Hayat Kadını" romanın bir çok kitleye hitap edeceğini belirtti. Son romanında insanların toplumdaki zıt kutupların birbirlerine benzerliğini kaleme aldığını ifade eden başarılı yazar ÜNLÜ romanında aynı zamanda yine toplum baskısı nedeniyle sürüklenen hayatlara değindiğini belirtti. 

"Katil İmam ,Hayat  Kadını" adı romanımda toplum baskısı ile sürüklenen hayatların kesiştiği noktalarda birbirlerine nasıl temas ettiğini ve bu temasın domino etkisi yarattığını söyleyen Erkan ÜNLÜ “Kitabımda asıl anlatmak istediğim bir insanın her şeyden vazgeçtiği anda bile bazı hayallerinin gerçekleşebileceğini ifade ettim. Romanımın ana karakterlerinden biri olan "uğursuz bebek" Yusuf'un hayatında sade bir dil ve anlatımla göreceğiz. Bir katil , bir imam ve bir hayat kadını birbirlerine ne kadar benzeye bilir. Konun tam hikayesi bu kitapta saklı” dedi. 

Erkan ÜNLÜ’nün son romanı Katil İmam Hayat Kadını aslında toplumsal kalıplar ile aşkın sınır tanımayan yapısı arasındaki çatışma işleniyor. Kader, pişmanlık, aile bağları, özlem ve günah teması romanın temellerinde yer alıyor. Karakter analizlerinin basit ve yalın bir dille okuyucuya aktarılması ise romanın sürükleyici olmasını sağlıyor. diğer romanlarından farklı olarak aksiyon öğelerinin de yer aldığı görülüyor. Hayat kadını, imam ve katil olmak üzere toplumun uç kesimlerinde yaşayan karakterlerin iç çatışmalarına dikkat çekiliyor.

ERKAN ÜNLÜ'NÜN ESERLERİ

- Mavi mühür (şiir kitabı)
- Leyla (roman)
- Sanal Aşkın gercek acısı (roman)
- İmam katil hayat kadını (roman)
Sevilen şiirleri 
- Bu muydu sevmenin bedeli 
- Sen gök yüzünün çoban yıldızı
- Ya duygularının adını koy ya da kapının koluna elini

Erkan Ünlü'yü İNSTAGRAM Üzerinden Takip Etmek İçin TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Demet Özdemir ve Oğuzhan Koç Çiftinin Düğün Tarihi
Demet Özdemir ve Oğuzhan Koç Çiftinin Düğün Tarihi
Usta Sanatçı Sertap Erener Koronavirüse Yakalandı
Usta Sanatçı Sertap Erener Koronavirüse Yakalandı
404 File Not Found

404
File Not Found

褦ȤڡϸĤޤǤ

Υ顼ϡꤷڡĤʤäȤ̣ޤ

ʲΤ褦ʸͤޤ

  • 褦Ȥե뤬¸ߤʤʥեֲսäƤˡ
  • URLɥ쥹ְäƤ롣