10 Proplan Yavru Köpek ve Kedi Mamasında İnanılmaz Kampanyalar

​Yaşamsal zaman, hızla akıp giderken ve hayatı etkileyecek dış faktörlerin hızına yetişmeye çalışırken, çevrede devam eden eko sistemin farkında olmak gerektiğinin altını çizmek gerekiyor.

10 Proplan Yavru Köpek ve Kedi Mamasında İnanılmaz Kampanyalar

Yaşamsal zaman, hızla akıp giderken ve hayatı etkileyecek dış faktörlerin hızına yetişmeye çalışırken, çevrede devam eden eko sistemin farkında olmak gerektiğinin altını çizmek gerekiyor.

İster metropolde ister kırsal bölgelerde, insanoğlunun çevresindeki yaşam hakkında bilincinin arttırması hayati önem taşıyor.

Beraber paylaştığımız bu yaşam döngüsünde hayvan dostlarımızın, yardımına koşmak, şefkat ve sevginin yanı sıra, yaşamlarını sürmelerine destek vermek için tüketebilecekleri kaliteli mamaları onlara ulaştırmak, hepimizin üstlendiği bir görev haline geldi.

Sokaktaki DostlarımızaYaşamaları İçin Bir Şans Daha!

Sokakta hayatta kalma mücadelesi veren ve bizlerin desteğine daha da ihtiyaç duyan hayvan dostlarımızı beslemek ve onlara güç vermek, dostlarımıza yaşamaları için bir şans daha vermek anlamına geliyor.

Bu beslemeleri yaparken, mama tercihlerinin de dikkatli yapılması, küçük dostlarımızın sağlığı bakımından çok önemli hale geliyor. Marketlerden alınan mamaların içerdiği ek gıdalar, gıda boyaları gibi etken maddeler özellikle daha yeni katı gıda tüketmeye başlayan dostlarımızın iç hastalıklara maruz kalmasına neden oluyor. 

Besleme Yaparken Yaşa Göre Mama

Beslemelerde her yaştan sokak dostumuzun doğru beslenmesi açısından, yavruluk dönemini daha bitirmemiş miniklerimizin, yavru mamayla beslendiğinden emin olunması gerekiyor. Evcil hayvan besleyen hayvan severlerin de aşina olduğu üzere, yavru hayvanların anne sütünden kesildikten sonra özel mamaları tüketmeleri gerekiyor.

 Yetişkin mamalarını tüketen yavru dostlarımızın karşılaşabilecekleri mide ve bağırsak hastalıkları, sokaktaki zor yaşam koşulları nedeniyle ve sindirim sistemleri çok gelişmediğinden, hayatlarını tehlikeye atabiliyor.

Kaliteli Mamaların Yeni Kampanyaları

Sokak beslemelerinde ve hatta evcil hayvan dostlarımızın da tüketebilecekleri mamalarda kampanya dönemlerini yakalamak da besleyici sahipler için önem arz ediyor. 

Yavru köpek maması özellikle günümüzde, özenle araştırılması ve veteriner kliniklerinin de takibini yapması gereken bir konu olarak karşımıza çıkıyor. Yavru köpeklerin hassas bir yapıya sahip olduğunu tahmin etmek kimse için zor değildir.

Her yavruya beslemelerde özel mama sunmak zor olsa da, yavru köpeklere uygun mamalarla onları beslemek, minik dostlarımızın yaşam mücadelesinde büyük destek olmak anlamına geliyor.

Barınaklara Destek Hayvan Dostlarımıza Hayat!

Kaliteli mama firmalarının dönemsel kampanyaları, hem hayvan sahibi hem de besleme yapan hayvan severlerin yakından takip ettikleri bir konu haline geldi. Proplan yavru kedi maması özellikle yavruluk zamanında sokaklarda yaşamakta zorlanan ve iyi beslenemeyen kedi dostlarımızın ihtiyacı olan besinleri almasını sağlıyor. Bu sayede hassas yavru kedi dostlarımız hastalıklara karşı korunabiliyor. 

Sokak beslemeleri dışında Türkiye’nin birçok bölgesinde sokaktaki dostlarımızın yardımına koşan barınakların, hayvan sever gönüllüler tarafında mama, ilaç ve barınma yapımı için kullanılacak malzemeler konusunda desteklenmesi gerekiyor. Özellikle yavru köpek ve kedi ölümlerinin önüne geçilmesi için gönüllülerin yaptığı bağışların önemi çok büyüktür.

Beslediğimiz Dostumuzun Hayatı İlk Planda

Yavru köpek sahiplerinin mama tercihi yapması konusunda bilinçlenmesi için güvendiği veteriner hekimlerinden tavsiye alması ve mamaların yavru köpeklerin damak tadına göre seçilmesi gerekiyor. Proplan yavru köpek maması minik dostlarımızın ihtiyacı olan her türlü gıdayı almasını sağlamasının yanı sıra, yavru köpeklerin karmaşık ağız tatlarına da hitap etmedi gerekiyor.

 Yavru Hayvan Dostlarımızın Sağlığı İçin Önemli

İster sokakta beslediğimiz, ister barınaklara gönderdiğimiz destekler, isterse, evcil dostumuzun kullandığı mamaların, kaliteli olması hayati önem taşıyor. Hayvan sahiplerinin mamaları alırken besin değerlerinin yazdığı etiketi dikkatlice incelemesi ve veteriner kliniklerine mamayla ilgili sorular sorararak bilinçlenmesi, dostlarımızın sağlığı için elzem bir durum haline geldi. 

Uzmanların da tavsiye ettiği Ploplan mamaları birçok hayvan sever ve hayvan sahibi tarafından tercih edilen mama markaları arasında yer alıyor. Kurye Mama sitesinden istediğiniz mamaları alabilirsiniz.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Demet Özdemir ve Oğuzhan Koç Çiftinin Düğün Tarihi
Demet Özdemir ve Oğuzhan Koç Çiftinin Düğün Tarihi
Usta Sanatçı Sertap Erener Koronavirüse Yakalandı
Usta Sanatçı Sertap Erener Koronavirüse Yakalandı
404 File Not Found

404
File Not Found

褦ȤڡϸĤޤǤ

Υ顼ϡꤷڡĤʤäȤ̣ޤ

ʲΤ褦ʸͤޤ

  • 褦Ȥե뤬¸ߤʤʥեֲսäƤˡ
  • URLɥ쥹ְäƤ롣