Vinil Baskı İle Elde Edilen Ürünler

Vinil baskı günümüzde en çok kullanılan baskı türlerinden biri haline gelmiştir. Adını aldığı vinil malzemesi ise bir çeşit PVC olarak açıklanabilmektedir. Bu baskı tekniğinin kullanılması sayesinde yüksek çözünürlüğe sahip ürünlere ulaşılabilmektedir.

Vinil Baskı İle Elde Edilen Ürünler

Vinil baskı günümüzde en çok kullanılan baskı türlerinden biri haline gelmiştir. Adını aldığı vinil malzemesi ise bir çeşit PVC olarak açıklanabilmektedir. Bu baskı tekniğinin kullanılması sayesinde yüksek çözünürlüğe sahip ürünlere ulaşılabilmektedir. Bunun yanı sıra canlı ya da mat yüzey tercihinin yapılması mümkündür. Elbette vinil baskı tekniği ile hangi ürünlerin baskılanabildiği de merak edilen konular arasındadır. Posterlerden stantlara kadar vinil baskı ürünlerinin elde edilmesi olağandır. Elbette tabela baskısı dendiği zaman ön plana çıkan yöntem de vinil baskı olmaktadır. Reklam panolarında ve posterlerinde kaliteli materyallere ulaşılması için bu tekniğin seçilmesi yerinde bir karardır.

Vinil Baskı İle Kanvas Baskının Farkı Nedir?

Vinil baskıyla kanvas baskı arasındaki farkın açıklanması basittir. Ancak bu iki baskı tekniği arasındaki farkın açıklanması aynı zamanda bilgilendirme de sağlayacaktır. Çünkü iki baskı türünde de bu tekniklere ve ürünlere özgü malzemeler kullanılmaktadır. Kanvas baskı genellikle tablo tasarımlarında tercih edilen ve Canvas kumaşı üzerine uygulanan bir tekniktir. Vinil baskıda ise vinil adlı matbaa malzemesinin kullanıldığı görülmektedir. Büyük ölçekli reklam ve tanıtım ürünleri için vinil baskı yönteminin seçilmesi doğru bir karar olacaktır. Kanvas baskı ise tamamen kanvas kumaştan oluşan tabloların üretildiği yani baskılandığı süreci ifade etmektedir. Kanvas baskı sonucunda yapılan ürünler iç mekan ve dış mekan tasarımlarında kullanılabilmektedir. Ayrıca gelişen kanvas baskı teknikleri sayesinde oldukça kaliteli tablolar elde edilebilmektedir.

Folyo Baskı Hangi Ürünlerde Tercih Edilmelidir?

Dış mekan ya da iç mekan tasarımlarında kullanılabilen bir baskı tekniği olan folyo baskı sıklıkla talep görmektedir. Çünkü folyo baskı tekniğinde folyo malzemesi kullanılmaktadır. Bu baskı ürünlerinin şekillendirilmesi ya da farklı tasarımlara aktarılması uygundur. Ancak büyük boyutta yapışkanlı kağıtların elde edilmesi de mümkündür. Folyo baskıyı diğer baskılardan ayıran bir özelliği de arka yüzeyi yapışkanlı olan materyallere uygulanmasıdır. Genellikle reklam ya da tanıtım şirketlerinin tercih ettiği folyo baskı sonucunda sert zemine yapıştırılabilen büyük ürünler elde edilebilmektedir. Tercihe göre folyo baskı yapılan ürün yüzeyinin mat ya da canlı yapıda oluşturulması da olağandır. Folyonun harf, rakam, şekil ya da desen biçiminde kesilebilmesi de bu baskı tekniğinin reklam alanında sıklıkla kullanılmasının sebeplerinden biridir denebilir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Demet Özdemir ve Oğuzhan Koç Çiftinin Düğün Tarihi
Demet Özdemir ve Oğuzhan Koç Çiftinin Düğün Tarihi
Usta Sanatçı Sertap Erener Koronavirüse Yakalandı
Usta Sanatçı Sertap Erener Koronavirüse Yakalandı
404 File Not Found

404
File Not Found

褦ȤڡϸĤޤǤ

Υ顼ϡꤷڡĤʤäȤ̣ޤ

ʲΤ褦ʸͤޤ

  • 褦Ȥե뤬¸ߤʤʥեֲսäƤˡ
  • URLɥ쥹ְäƤ롣