Mecliste Gündem Taşeron! Sözler Tutulmadı

Mecliste Gündem Taşeron! Sözler Tutulmadı

Mecliste Gündem Taşeron! Sözler Tutulmadı

Milletvekili İrfan Kaplan kadro dışı kalan, belediye şirketlerine geçen ve kadroya geçen işçilere verilen sözlerin tutulmadığına değindi.

Taşeronda rakamları paylaştı! 275 bin kadro dışı, 450 bin şirket işçisi

Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan taşeronda kadroya geçemeyen ve belediye şirketlerine geçen işçilerin rakamlarını paylaştı.

Meclis'te Genel Kurul'da konuşan Kaplan 275 bine yakın işçinin kadro düzenlemesinin dışında kaldığını ifade etti. Milletvekili Kaplan belediye şirketlerine geçen işçilere ise kadro hakkı değil şirket işçiliği verildiğini söyledi.

KADRO DÜZENLEMESİNİ ELEŞTİRDİ

Kaplan konuşmasında "Değerli arkadaşlar, taşeron işçilere kadro düzenlemesi, taşeron işçileri bir kez daha güvencesizliğe mahkûm etti. 275 bine yakın işçi herhangi bir sebep gösterilmeden kadro düzenlemesinin dışında kaldı. 450 bin belediye işçisine kadro hakkı tanınmadı, bunun yerine işçiler belediye şirketlerine geçirildi. Güvenlik soruşturmasına takılan işçiler ise işten atıldı.

KADROYA GEÇİRİLEN İŞÇİLERE VERİLEN SÖZLER TUTULMADI

Daha önce yine gündeme getirmiştim, Gaziantep'te kapatılan çadır kentlerdeki taşerondan kadroya geçirilen işçilere verilen sözler tutulmadı."

'ASGARİ ÜCRETLE NASIL GEÇİNİYORLAR?'

Konuşmasına devam eden Kaplan "Başka illere mecburi tayin edildiler. Asgari ücretle nasıl geçiniyor bu insanlar, hiç düşündünüz mü?

KİT'LERE KADRO HAKKI TANINMADI

KİT'lere kadro sözü verildi ancak bu söz tutulmadı. 80 bin civarında KİT çalışanına kadro hakkı tanınmadı.

Değerli arkadaşlar, bir vekil olarak her zaman işçilerimizin, emekçilerimizin yanında olacağımızı bir kez daha buradan belirtmek istiyorum. Emeği, emekçiyi, işçinin haklarını koruyan, yandaş değil vatandaş için görevini yapan tüm sendikaların yanındayız" diyerek sözlerini tamamladı.

TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ GÖRÜŞMELERİNDEN, TAŞERON HABERLERİNDEN VE DAHA FAZLASINDAN BİLDİRİM ALARAK HABERDAR OLMAK İÇİN;

Android uygulamamızı ücretsiz indirmek için >>>> TIKLAYIN

İOS uygulamasını ücretsiz indirmek için >>>> TIKLAYIN

Meclis gündemi Taşeron Meclis Taşeron kadro kadrolu taşeron İrfan Kaplan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Suat ozturk     2019-01-27 Derdimizi kimseye anlatamiyoz hep yalan hep yalan gunah deyilmi ya kime guvenecegiz biz yuzde 4le nasil gecinicez ALLAH yardimcimiz olsun.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şubat Ayı Enflasyon Rakamları Açıklandı
Şubat Ayı Enflasyon Rakamları Açıklandı
Akaryakıta Büyük İndirim Gelecek
Akaryakıta Büyük İndirim Gelecek
kartal escort