Taşeronda Maaş Farkı Açılacak

Taşerondan kadroya geçen işçilerin sesi kısık kaldı! Maaş farkları açılacak...

Taşeronda Maaş Farkı Açılacak

Taşeron işçileri enflasyona yem oldu

Çalışma hayatının gündemini 2019 asgari ücret oranının görüşmeleri oluştururken, taşerondan kadroya geçen işçilerin ise sesi kısık kaldı.

ASGARİ ÜCRET GÖRÜŞMELERİ

Çalışma hayatının gündemini 2019 asgari ücret oranının görüşmeleri oluştururken, taşerondan kadroya geçen işçilerin ise sesi kısık kaldı. Asgari ücrete yapılacak zamda enflasyonda yaşanan artışın baz alınması istenirken, kadrolarına yeni kavuşan taşeronlar ise 2020 yılına kadar her altı ay bir sadece yüzde 4 zam alırken, enflasyon farkları da ücretlerine yansıtılmayacak.

MAAŞ FARKLARI AÇILACAK

Aynı işi yapan taşeron ve kadrolu çalışanlar arasındaki maaş farkı taşeron sisteminin adaletsizliğini gözler önüne seren en önemli veriydi. Ancak Hakem Kurulu’nun aldığı bu karar ise bu durumun kadrolular arasında yaşanmasına zemin hazırladı. Yeni kadroluların 2020 yılına kadar yılda sadece başka hiçbir ekleme olmadan yüzde 8 alacak. Bu durum taşeron sistemindeki gibi maaşlar arasındaki makasın açılmasına neden olacak.

İŞÇİLER KARA KARA DÜŞÜNÜYOR

Enflasyon oranının alacakları zammın yaklaşık üç katına denk geldiği bu dönemde taşerondan kadroya geçen işçiler ise şimdiden geçimlerini nasıl sağlayacaklarını kara kara düşünmeye başladılar. Yapılan zamların işçilerin cebine girmeden enflasyon canavarının midesine götüren bu durumunu ise sendikalar eşitlik ve adaletten uzak olduğunu belirtirken, çalışma barışının da bozulabileceği uyarısında bulundu.

TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ GÖRÜŞMELERİNDEN, TAŞERON HABERLERİNDEN VE DAHA FAZLASINDAN BİLDİRİM ALARAK HABERDAR OLMAK İÇİN;

Android uygulamamızı ücretsiz indirmek için >>>> TIKLAYIN

İOS uygulamasını ücretsiz indirmek için >>>> TIKLAYIN

taşeron taşeron toplu sözleşme taşeron 2020 taşeron görüşmeleri taşeron 2019 taşeron maaşları taşeron enflasyon farkı asgari ücret taşeron işçi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray İçin Zirve Yarışında Kritik Viraj
Galatasaray İçin Zirve Yarışında Kritik Viraj
Şubat Ayı Enflasyon Rakamları Açıklandı
Şubat Ayı Enflasyon Rakamları Açıklandı
kartal escort