Milyonlarca Facebook Kullanıcısı Panikte! Tarihinin En Büyük Saldırısını Yaşıyor

Facebook'a daha önce onlarca saldırı yapılmıştı, zaman zaman bölgesel kesintilere uğrayan sosyal medya devinin tarihinin en büyük botnet saldırısıyla karşı karşıya olabileceği belirtiliyor. Facebook giriş yapılamıyor, şifre sıfırlanmıyor, facebook hesapları hacklendi mi? işte detaylar...

Milyonlarca Facebook Kullanıcısı Panikte! Tarihinin En Büyük Saldırısını Yaşıyor

Yaklaşık 1 saat önce  tüm dünya genelinde kullanıcılar bir anda facebook hesaplarından 'Zaman aşımı' gerekçesiyle çıkış yaptıktan sonra tekrar giriş yapmak istediklerinde şifre sorunuyla karşı karşıya kaldı. Hacklendiğini düşünen sayısı milyonlarla ifade edilen kullanıcı şifre sıfırlama talep ettiklerindeyse bir başka şok ile karşı karşıya kaldı. Maillerine şifre sıfırlama kodunun gelmediğini fark eden kullanıcılar sosyal medya devine ulaşmaya ve sorunlarını aktarmaya çalışıyor. Twitter üzerinden binlerce mesaj atılan Facebook'un resmi hesabından konuyla ilgili henüz bir açıklama yapılmış değil.

Facebook'un internet sitesi ve mobil uygulamasına giremeyen kullanıcılar sosyal medya devinin mesajlaşma uygulamasını kullanabiliyor. Facebook Messenger'da sorun görünmüyor. Hal böyle olunca tarihinin en büyük DDOS saldırısıyla karşı karşıya kaldığı öne sürülen Facebook'un konuyla ilgili resmi bir açıklama yapması bekleniyor.

Dünya çapındaki kesintilerle ilgili yurt dışındaki basında çıkan haberlerden bazıları aşağıdaki gibi : 

Facebook saldırı facebook bot saldırısı facebook erişimi facebook erişilemiyor botnet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray İçin Zirve Yarışında Kritik Viraj
Galatasaray İçin Zirve Yarışında Kritik Viraj
Şubat Ayı Enflasyon Rakamları Açıklandı
Şubat Ayı Enflasyon Rakamları Açıklandı
kartal escort