Binlerce Kişi '4 Aralık' Mağduru

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, TBMM Genel Kurulu'nda taşeron kadro sürecinde işsiz kalan vatandaşların sorunlarını gündeme getirdi.

Binlerce Kişi '4 Aralık' Mağduru

Konuşmasına Dünya Madenciler Gününü hatırlatarak başlayan, yaşamını madenlerde yitiren emekçi vatandaşları saygıyla andığını belirten Gürer, 4 Aralık'ın  696 Sayılı KHK ile taşeron sürecinde işsiz kalan vatandaşlar için de önemli bir gün olduğunu söyledi.

CHP'li Gürer, "Bugün, aynı zamanda, 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'yle yaşamı kararan 4 Aralık mağdurlarının işsiz kaldığı gündür. Yıllarca taşeronda çalışıp bir gün önce ihalesi sona eren, 4 Aralıkta çalışmayanlara kadro verilmedi. 4 Aralık ve taşeronda kadro bekleyen binlerce işçinin de umutları karardı. BİT, KİT, Millî Eğitim Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığında çalışan binlerce işçi bugünde mağdur edildi. Kamuda kiralık araç şoförleri, PTT, Demiryolları, Karayolları, şeker fabrikaları çalışanları, hastane bilgi işlem çalışanları, sosyal tesis çalışanları binlercesi taşeron olarak kaldı. Emekli olup taşeronda çalışanlar işsiz kaldı. Çalıştıkları dönem içinde güvenlik soruşturmasına uğramayanlara güvenlik soruşturması çıkartıldı, onlar işsiz kaldı. 4 Aralığın bu anlamda mağduriyetlerin giderildiği güne dönüşmesini diliyor, teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ GÖRÜŞMELERİNDEN, TAŞERON HABERLERİNDEN VE DAHA FAZLASINDAN BİLDİRİM ALARAK HABERDAR OLMAK İÇİN;

Android uygulamamızı ücretsiz indirmek için >>>> TIKLAYIN

İOS uygulamasını ücretsiz indirmek için >>>> TIKLAYIN

 

Taşeron 4 aralık taşeron taşeron 4 aralık 4 aralık mağdurları işsizlik BİT KİT CHP Ömer Fethi Gürer PTT Sağlık çalışanları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şubat Ayı Enflasyon Rakamları Açıklandı
Şubat Ayı Enflasyon Rakamları Açıklandı
Akaryakıta Büyük İndirim Gelecek
Akaryakıta Büyük İndirim Gelecek